Hyundai Rotem Varşova İçin 213 Araç Üretecek

hyundai rotem warsova icin 213 arac uretecek
hyundai rotem warsova icin 213 arac uretecek

Özel Haber – Varşova Belediyesi tarafından işletilen Polanya Varşova Tramvay İşletmesi için yapılan ihaleye en iyi teklifi veren Hyundai Rotem 231 adet alçak tabanlı tramvay aracı tedarik iişini kazandı. Güney Koreli araç imalatçısı firma 1.85 milyar Zloty’lik (Yaklaşık 430 milyon EURO) tedariği 22 ay gibi kısa bir sürede sonra başlayacak. Ayrıca sözleşmeye göre, tüm araçların Ekim 2022’ye kadar teslim edilmesi gerek.


213 aracı aracı kapsayan ihaleye Eylül 2018’de çıkılmıştı. İhale dört firmadan teklif gelmişti. CAF ve Siemens ihaleye kısa tedarik süresinden dolayı girmemiş, Stadler ve Solaris’ten oluşan konsorsiyum ise tedarik süresinden dolayı elenmişti. Pesa ise ortalama maliyetin çok üstünde teklif vermişti.

Varşova Tramvay işletmesi aynı ihaleyi 2017 Ağustos ayında da açmış, Skoda’dan gelen yüksek tekliften ötürü ihaleyi iptal etmişti.

Hyundai Rotem Hakkında

Hyundai Rotem genelde konvansiyonel hatlar ve metrolar için araç üreten bir firma olarak biliniyor ancak firmanın İzmir için 38 adet tramvay aracı üretmesi bu ihaleyi kazanmasında büyük rol oynadı. Ayrıca Antalya tramvayı için üretilen yeni tramvay araçları da teslim edilmeye başlandı bile!


İlk yorum yapan olun

Yorumlar