Kadıköy-Moda Nostaljik Tramvay Hattı Durakları ve Güzergahıkadikoy moda tramvay duraklari ve guzergahi
kadikoy moda tramvay duraklari ve guzergahi

Kadıköy – Moda Tramvay Hattı’nın uzunluğu 2,6 km’dir ve hatta toplam 10 istasyon yer almaktadır. 4 adet tramvay aracının çalıştığı Kadıköy – Moda Tramvay Hattı, Kadıköy Meydanı’ndan başlamakta ve otobüs özel yolu üzerinden Bahariye Caddesi’ne ulaşmaktadır. Bahariye Caddesi’ni takip ederek Moda’ya ulaşan hat, Moda Caddesi üzerinden tekrar Kadıköy Meydanı’na ulaşmaktadır.

SEFER BİLGİLERİ

Hat, inşa edildiği güzergâh üzerinde 2.500 yolcu potansiyeline sahip olan hatta günlük sefer sayısı 82’dir. 10 istasyon bulunan Kadıköy-Moda Tramvay Hattı, hafta içi 06:55 – 21:00, Cumartesi günü 08:30 – 21:00 ve Pazar günü 10:00 – 20:00 saatleri arasında hizmet vermekte olup sefer süresi yaklaşık 20 dakika ve sefer sıklığı 10 (Pik Saatte) dakikadır.

NOSTALJİK TRAMVAY HATTI

Kadıköy-Moda Tramvay Hattı; kısmen, eski 20 numaralı tramvay hattının güzergâhını takip etmektedir. Kadıköy Meydanı, Altıyol ve Bahariye Caddesi’nden geçerek, Moda İlkokulu önü ve Moda Caddesi’nden tekrar Kadıköy İDO İskelesi önüne gelmekte ve bir ring işletmesi olarak çalışmaktadır. Tek yön işletmeciliği ile yapılan sistemde, Almanya Jena şehrinden ikinci el olarak alınan Tatra GT6 model tramvay araçları ile hizmet verilmektedir. İşletme, 20 numaralı eski tramvay hattının güzergahını kullanması ve nostaljik araçlarla işletilmesi nedeniyle, Nostaljik Tramvay Hattı olarak da dile getirilmektedir. Bu araçların tüm bakım, onarım ve revizyon işlemleri; Kadıköy-İDO İstasyonu yakınında bulunan tramvay bakım atölyesinde yapılmaktadır.

İSTASYON YAPILARI

Bu hattın tüm istasyonları otobüs duraklarında olduğu gibi kaldırım seviyesinde bulunmaktadır, hat üzerinde kapalı bir durak yapısı yoktur.

ENTEGRASYON

Kadıköy-İDO İstasyonu’nda İDO deniz işletmesine, İskele Camii İstasyonu’nda, M4 Kadıköy-Tavşantepe metro hattı, otobüs hatları, Şehir Hatları, İDO ve deniz motorlarına aktarma yapılabilir.

KADIKÖY-MODA TRAMVAY DURAKLARI

iskele Cami
Çarşı
Altıyol
Bahariye
Kilise
Moda İlkokulu
Moda Caddesi
Mühürdar
Damga Sokak
Kadıköy İDO

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.