TCDD Genel Müdürü Aydın, Umre Dönüşü Görevden Alınacaktcdd genel muduru aydin umre donusu gorevden alinacak
tcdd genel muduru aydin umre donusu gorevden alinacak

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürü İsa Apaydın’ın, Çorlu ve Ankara’da yaşanan tren kazaları nedeniyle umre dönüşü görevden alınacağı ileri sürüldü. Görevden alınacak bir diğer ismin ise, Doğu Ekspresi’ndeki bilet sorunu nedeniyle TCDD Taşımacılık Genel Müdürü Veysi Kurt olduğu ifade edildi.

Sözcü’de yer alan habere göre; birbiri ardına yaşanan tren kazaları ve İstanbul Havalimanı’ndaki gecikmenin faturası Ulaştırma Bakanlığındaki 4 üst düzey bürokrata kesildi.

ÇORLU VE ANKARA’DAKİ KAZALAR

Başta 2004 yılındaki hızlandırılmış tren kazası olmak üzere son dönemde sürekli tren kazalarıyla sarsılan Türkiye, geçen yıl biri Çorlu diğeri Ankara’da olmak üzere iki büyük tren kazasına sahne oldu. 8 Temmuz 2018’de 24 kişinin öldüğü Çorlu kazası altyapı eksikliğinden, hemen 5 ay sonra 13 Aralık 2018’de 9 kişinin öldüğü Ankara kazası da sinyalizasyon eksikliğinden kaynaklanmıştı. TCDD İşletmeler Genel Müdürü İsa Apaydın’ın bu iki büyük kaza nedeniyle görevine son verileceği ileri sürülüyor.

KARS TRENİNDE YAŞANAN SORUNLAR

TCDD’deki ikinci büyük bürokrat operasyonu için adı geçen TCDD Taşımacılık Genel Müdürü Veysi Kurt’un ise kurum içerisinde genel müdür yardımcıları ve daire başkanlarıyla yaşanan anlaşmazlıklar ile son dönemde popüler hale gelen Kars treninde yaşanan bilet sorunları nedeniyle görevden alınacağı konuşuluyor.

 İSTANBUL HAVALİMANI’NA TAŞINMADA YAŞANAN SORUNLAR

Ulaştırma Bakanlığı Altyapı Genel Müdürü ve DHMİ yönetim kurulu üyesi Erol Çıtak ile DHMİ Genel Müdürü Funda Ocak’ın görevlerine son verilmesinde ise İstanbul Havalimanı’na taşınmada yaşanan sürekli ertelemelerin etkili olduğu belirtiliyor. Dönemin Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, DHMİ’de uzun yıllar daire başkanlığı görevinde kalan Funda Ocak’ı, Tayyip Erdoğan’a ‘3 milyar dolarlık bürokrat’ diye takdim etmiş, Ocak daha sonra da genel müdürlüğe getirilmişti. Ocak’a 3 milyar dolarlık bürokrat denilmesinde ise Atatürk Havalimanı ile Antalya Havalimanı işletme devri ihalelerini yönetip ilkinde 3, ikincisinde 3.2 milyar dolarlık seviyelere ulaşması etkili olmuştu. (Sözcü)

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.