TCDD KPSS Şartı Olmadan 356 İşçi Personel Alımı Yapacak!

tcdd kpss sarti olmadan 356 personel alimi yapacak
tcdd kpss sarti olmadan 356 personel alimi yapacak

TCDD KPSS Şartı Olmadan 356 İşçi Personel Alımı Yapacak! : Devlet Personel Başkanlığı 28 Aralık 2018 tarihinde yayımlamış olduğu işçi alım ilanına göre TCDD ( Devlet Demiryolları ) bünyesindeki işçi personel eksikliğini gidermek için işçi alacağını belirtmişti. Yayımlanan duyuruya göre TCDD toplamda 356 kişilik boş kadro ile alım yapacak. İlgili ilan için başvuru işlemleri Türkiye İş Kurumu üzerinden yapılacak olup İşin Olsa ekibi olarak sizlere ilgili ilan hakkında detayları aşağıda veriyoruz.

İLANIN DETAYLARI


DPB tarafından yayımlanmış olan ilana göre, TCDD ( Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü ) Türkiye genelinde bulunan işyerlerine farklı pozisyonlarda 356 kişi alacak. Buna göre TCDD 188 Demiryolları Hattı Bakım Onarımcısı, 40 Liman Vinç Operatörü (RTG CE SSG), 86 Tren Teşkil İşçisi ve 42 Demiryolu Yol Yapım, Bakım ve Onarım Makinası Operatörü olmak üzere 356 işçi personel alımı yapılacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

TCDD İşçi alım ilanına başvuru yapacak adaylardan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Erkek olmak, Askerliğini yapmış veya askerlik ile herhangi bir ilişkisi olmamak, Adaylarda, İŞKUR’da ilan edilen iş gücü talebinin son başvuru tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmak, En Az Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu olmak, Alım yapılacak pozisyona göre ilgili alanlar için belirtilen Meslek Liselerinin, Ön Lisans programlarının ve Lisans programlarından mezun olmuş olmak gibi şartlar aranacak.

Ayrıca adaylardan KPSS şartı aranmayacak. Yani 356 işçi personel alımı KPSS olmadan alınacaktır.

İLAN NE ZAMAN YAYIMLANACAK VE NE ZAMAN BAŞVURU YAPILACAK?

İlgili ilan Devlet Personel Başkanlığı tarafından 28 Aralık 2018 tarihinde ilan edilmiş olup, İlgili İş Gücü talebi 09 Nisan 2019 tarihinde Türkiye İş Kurumu ( İŞKUR ) üzerinde yayımlanacaktır. Adaylar başvurularına ilanın İŞKUR üzerinde yayımlandığı tarihten itibaren başlayabilir ve en geç 5 iş günü içerisinde yani 15 Nisan 2019 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. (Kaynak: İşinolsa)

TCDD 356 personel alım kılavuzu için tıklayınİlk yorum yapan olun

Yorumlar