Tekirdağ’da Hemzemin Geçitte Korkutan KazaÇerkezköy’de bariyerin kapalı olmasına rağmen hemzemin geçitten geçen otomobile manevra yapan tren lokomotifi çarptı. Kazada, makinistin dikkati nedeniyle şans eseri yaralanan olmadı.

Yürekleri ağza getiren kaza, İstasyon Mahallesindeki Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürlüğünün hemen önündeki hemzemin geçitte meydana geldi. TCDD yetkilileri, Gardan manevra için lokomotifin çıkışı sırasında hemzemin geçidin bariyerlerini kapattı. 59 UR 432 plakalı otomobilin sürücüsü Yener Türkeli, iddiaya göre bariyerin kapalı olmasına rağmen yolun karşısına geçmek istedi. Otomobil rayların üzerine geldiği anda ise lokomotif otomobile çarptı. Lokomotif makinistinin dikkati ve hızını kesmesi nedeniyle olası bir facianın önüne geçildi. Kazada otomobilde büyük çapta maddi hasar oluşurken, şans eseri otomobilde yalnız olan sürücü kazayı yara almadan atlattı.

Kaza nedeniyle bir süre ulaşıma kapanan demiryolu, otomobilin rayların üzerinden kaldırılmasının ardından açıldı. Polis ve TCDD yetkililerinin kazayla ilgili soruşturma başlattı. (Çerkezköy Bakış)

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.