Adana Metrosu Her Tarafa Tek Seferde Ulaşacak

adana metrosu ile her tarafa tek seferde ulasilacak
adana metrosu ile her tarafa tek seferde ulasilacak

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Sözlü, Beyazevler Mahallesi sakinleriyle buluştu. Geride kalan 5 yıllık süreçte Adana’yı, var olan merkezinde rehabilite etmenin, sağlıklı hale getirmenin gayretinde olduklarını belirten Başkan Hüseyin Sözlü İnşallah yeni dönemde raylı sistemle her tarafa tek seferde ulaşma şansınız olacak dedi.


Sözlü,  “10 bin yıllık şehrin ilk köprüsü Taşköprüdür, ikincisi otoyol köprüsüdür, diğeri de Sayın Selahattin Çolak döneminde yapılan Mustafa Kemal Paşa Köprüsüdür.

Biz 5 yıllık dönemde, biri sizin hemen yanınızda, İstanbul Boğazı’ndaki üç Köprüden ve Körfez Geçiş Köprüsü’nden daha büyük Devlet Bahçeli Köprüsü’nü yapıyoruz. Bu köprüyü bitirdiğimizde inşallah üniversitenin içine çıkacak metro, Mithat Özhan Bulvarı’ndan gelip, Devlet Bahçeli Köprüsü’nden, Beyazevler Kavşağı’ndan hem Baraj Yolu’na, hem de Turgut Özel Bulvarı’na doğru ilerleyecek.

İnşallah yeni dönemde raylı sistemle her tarafa tek seferde ulaşma şansınız olacak. Adana’yı boydan boya dolanacak bir ana hattın üzerinde Beyazevler Mahallesi konuşlanmış olacak. Biz metronun üniversiteye geçmesi için Yüreğir Devlet Hastanesi’nin hemen doğusunda bir İlim Yolu Buvarı yaptık. O da otoyolun üzerinden geçiyor. Üç gidiş, üç geliş karayolu şeridi var. Bir gidiş, bir geliş de demiryolu şeridi olacak. Adana’da ne yaparsak metroyu büyütmek üzere yapıyoruz.sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar