Ankara’da Akaryakıt Yüklü Treni Açık Bırakılan Makas Raydan Çıkarttı

Ankarada yakıt taşıyan yük treninin vagonları raydan çıktı
Ankarada yakıt taşıyan yük treninin vagonları raydan çıktı

Ankara’nın Sincan ilçesi Çağlayan bölgesinde akaryakıt yüklü tanker vagonlarını taşıyan tren raydan çıktı. BTS Ankara Şube Başkanı Özdemir, “Sinyalizasyon çalışmaları esnasında makas yarım bırakıldığı için akaryakıt treni raydan çıktı” dedi


Ankara’nın Sincan ilçesi Çağlayan bölgesinde akaryakıt yüklü tanker vagonları taşıyan tren raydan çıktığı için demiryolu ulaşıma kapatıldı.

BTS Ankara Şube Başkanı İsmail Özdemir, akaryakıt yüklü tanker vagonları taşıyan trenin, sinyalizasyon çalışması sırasında makasın tam kapatılmaması nedeniyle raydan çıktığını söyledi.

“Sinyalizasyon olsaydı kumanda merkezi makastaki hatayı fark ederdi ve tren raydan çıkmazdı” diyen Özdemir, şunları söyledi:

“Kumanda merkezi makasın yarım kaldığını görerek bu geçişe izin vermezdi. Defalarca çalışma sürerken geçişlerin durdurulması için uyarılarda bulunduk fakat dinlenilmedi. İnşaat çalışması süren bir konuta oturma ruhsatı vermek ne kadar riskli ise bu geçişler de o kadar riskli. Akaryakıt yüklü tanker vagonları taşıyan trenin raydan çıkması şehir için büyük risk yarattı, bu yolcu treni de olabilirdi o zaman bir facia daha yaşanabilirdi.”

Akaryakıt tahliye işleminin devam ettiğini belirten Özdemir, “O hat çalışmıyor ama yan hattan tren geçişleri sürüyor. Tahliye sırasında yaşanabilecek olası bir hata yolcular için risk oluşturuyor” dedi.(BİRGÜN)


İlk yorum yapan olun

Yorumlar