Çukurova Bölgesel Havalimanı’na İlk Uçak Bu Ay İnecek

cukurova bolgesel havalimanina ilk ucak bu ay inecek
cukurova bolgesel havalimanina ilk ucak bu ay inecek

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, yüksek turizm potansiyeline sahip şehirlere yönelik ziyaretleri kapsamında Adana’nın ardından Mersin’e gitti. Tarsus Kazanlı Turizm Bölgesi’nde incelemelerde bulunan Bakan Ersoy, inşaatı devam eden Çukurova Bölgesel Havalimanı’na ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.


Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Adana ziyaretini tamamladıktan sonra Mersin’e giderek, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan ve Mersin Valisi Ali İhsan Su ile birlikte Kazanlı Turizm Bölgesi’ni gezdi. Yetkililerden bilgi alan Bakan Ersoy daha sonra Mersin Valiliğini ziyaret etti.

Burada bir konuşma yapan Bakan Ersoy, 2023 yılında 70 milyon turist hedefine ulaşılabilmesi için turizmin Türkiye geneline yayılması gerektiğini hatırlatarak, her bölgeye düzenledikleri gezilerde, turizm potansiyellerini ortaya çıkarabilmek adına il bazında atılacak adımlara ilişkin kapsamlı çalışmalar yaptıklarını anlattı.

Çukurova Bölgesel Havalimanı İnşaatı

Bakan Ersoy, Kazanlı Turizm Bölgesi’nde incelemeler yaptığını anımsatarak şöyle konuştu:

“Bölgeyle ilgili birkaç düzenleme yapacağız. Alt yapısı tamamlanmış. En önemlisi alt yapıydı, buna ilişkin bir sıkıntı kalmadı. Havalimanı inşaatı hızlandı. Bölgenin yatırım için ihtiyacı olan ana kısımlardan biri de bu havalimanıydı. İnşallah bu ay ilk uçağı piste indireceğiz, turizm için önemli olan ana kapılardan biri de hızlı bir şekilde Mersin’e açılmış olacak.”


sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar