Eminönü Alibeyköy Tramvay Hattında Test Sürüşü Başlıyor

eminonu alibeykoy tramvay hattinda test surusu basliyor
eminonu alibeykoy tramvay hattinda test surusu basliyor

Eminönü-Alibeyköy tramvay hattında bir vagon, test sürüşü için gece saatlerinde belediye ekiplerince güvenli bir şekilde raylara indirildi. Test sürüş çalışmasının ise sabah saatlerinde yapılacacak

Eminönü bölgesinden başlayarak Haliç sahili boyunca ilerleyerek Alibeyköy merkezinden Alibeyköy Cep Otogarına ulaşacak şekilde inşa edilen tramvay hattının Balat mevkine, gece saatlerinde tırla bir vagon getirildi.

09.11.2016 tarihinde yapımına başlanan Eminönü-Alibeyköy tramvay hattı Doğuş İnşaat ve Tic. A.Ş. yükleniciliğinde 152.998.679,88 € değerinde bedelle ihale edildi. 10.10km uzunluğunda, 25.000 yolcu kapasiteli hat Eminönü’nden Alibeyköy Otogarı’na yaklaşık 30 dakikada ulaşım imkanı sağlayacak.

EMİNÖNÜ-ALİBEYKÖY TRAMVAY HATTI DURAKLARI

Eminönü
Küçükpazar
Cibali
Fener
Balat
Ayvansaray
Feshane
Eyüp Teleferik
Devlet Hastanesi
Silahtarağa Mahallesi
Sakarya Mahallesi
Alibeyköy Merkez
Alibeyköy
Alibeyköy Cep Otogarı

EMİNÖNÜ-ALİBEYKÖY TRAMVAY HATTINA ENTEGRE OLUN HATLAR

Çalışmalar tamamlandığında hat, Eminönü istasyonunda Bağcılar-Kabataş tramvay hattı ve deniz iskeleleri ile, Küçükpazar istasyonunda Yenikapı-Hacıosman metro hattı ile, Eyüp Teleferik istasyonunda Eyüp-Piyer Loti teleferik hattı ile, Alibeyköy istasyonunda Kabataş-Mahmutbey-Esenyurt metro hattı ile entegre olacaktır.

Güncel Demiryolu İhalele Takvimi

Levent Elmastaş hakkında
RayHaber editörü

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.