Gebze Halkalı Marmaray Hattında Elmak İmzası

gebze halkali marmaray hattinda elmak imzasi
gebze halkali marmaray hattinda elmak imzasi

Elmak Kontrol Sistemleri, açılışı 12 Mart’ta gerçekleştirilen ve Marmaray ile entegre olarak hizmet verecek İstanbul Gebze-Halkalı banliyö hattı projesinde yer aldı.Firma, otomasyon ve devreye alma işlemlerini gerçekleştirerek projenin hayata geçirilmesinde önemli bir rol üstlendi.

AVRASYA TÜNELİ DE VAR

Türkiye’de önemli raylı sistem projelerini hayata geçiren firma, İstanbul’un yanı sıra Eskişehir, Gaziantep ve İzmir’de de metro ve tramvay hatlarının devreye alınmasında görev aldı.

İstanbul Avrasya Tüneli dahil olmak üzere çeşitli karayolu sistemleri SCADA projeleri gerçekleştiren firma, diğer yandan gıdadan kimyaya, ağaçtan cama farklı endüstrilerde otomasyon sistemlerinin tasarımı, projelendirilmesi, imalatı, modernizasyonu, anahtar teslim devreye alınması ile eğitim, danışmanlık ve teknik destek hizmetleri sunuyor.

İLKLERE İMZA ATTI

Türkiye’de endüstriyel otomasyon alanında ilklere imza atan firma, bu kapsamda 1997 yılında İstanbul’da ilk Büyük Çaplı Yerli Arıtma Tesisi Otomasyonu, 1999 yılında İlk Server-Client PCS7 (Siemens DCS) Uygulaması ve 2001’de İlk Yerli Cam Kesme Hattı Otomasyonu gibi önemli işlerde çeşitli roller üstlendi. (stendustri)

Armin

sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar