Gelemiç’in Çehresi Büyükşehir İle Değiştigelemicin cehresi buyuksehir ile degisti
gelemicin cehresi buyuksehir ile degisti

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Keles’e bağlı Gelemiç Mahallesi’nin altyapı ve asfalt çalışmalarını gerçekleştirerek, bölgenin daha rahat ulaşılabilirliğini sağlarken, vatandaşların da yüzlerini güldürdü.

Uludağ’ın güneyindeki dağ ilçelerinden Keles’e bağlı ve Bursa merkezine yaklaşık 70 km uzaklıkta bulunan Gelemiç Mahallesi’nin çehresi, Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarıyla değişti.

Bursa’nın 17 ilçesinin de sağlıklı altyapıya kavuşması için yatırımlarını sürdüren ve kentin her köşesini hizmetleriyle donatan Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında, BUSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri mahalledeki altyapıyı yenilerken, Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı ekipleri de yol bakım ve asfalt çalışmaları ile bölgeye değer kattı.

Çalışmalar kapsamında, Gelemiç Mahallesi’nde BUSKİ tarafından 1920 m kanalizasyon ve 3210 m içmesuyu hattı, fosseptik çalışması ile 500 metrekare parke döşemesi yapıldı. Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı ekiplerince de Gelemiç’teki 600 metre yolda asfalt kaplama imalatı yapılırken, 155 ton alt temel malzemesi, 755 ton plentmiks (PMT) malzemesi ve asfalt kaplama için de 978 ton malzeme kullanıldığı belirtildi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, insanların huzuruna odaklı hizmetlerini kentin tümüyle buluşturduklarını, Büyükşehir Belediyesi olarak 17 ilçede de çalışmaların sürdüğünü ve uzun yıllardır beklenen problemlerin hızla çözüme kavuştuğunu belirtti.

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 22/04/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Sal 23
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cum 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cts 27
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 28
Bugün Etkinlik Bulunamadı

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.