İstanbul İzmir Otoyolu’nun 65 Kilometrelik Bölümü Daha Açıldı



istanbul izmir otoyolunun kilometrelik bolumu daha acildi
istanbul izmir otoyolunun kilometrelik bolumu daha acildi

Bakan Turhan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açılışını video konferans ile gerçekleştirdiği İstanbul-İzmir Otoyolu’nun Balıkesir kuzey ve batı kavşakları ile Akhisar-Saruhanlı kavşakları güzergahı açılış törenine katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı ilk canlı bağlantı, Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Balıkesir Kuzey ve Batı Kavşağı arası 29 kilometrelik bölümün açılışına yapıldı. Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı’nın hazır bulunduğu alanın görüntülerini vatandaşlarla izleyen Erdoğan, “Nasıl? İzmir’e yakışır mı, Balıkesir’e yakışır mı?” ifadelerini kullandı.

Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu’nun Akhisar-Saruhanlı arasındaki 24,5 kilometrelik bölümünün açılış törenine yapılan bağlantı üzerine de görüntüleri vatandaşlarla izleyen ve “Güzel mi?” ifadesini kullanan Erdoğan, “Yol olursa medeniyet var, yol olmazsa yok.” dedi.

Açılışın gerçekleştirildiği alanda bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan da yaptığı konuşmada, İstanbul-İzmir Otoyolu’nun bazı bölümlerinin daha önce trafiğe açıldığını anımsattı.

Projenin maksadının yüzde 80 oranında hasıl olduğunu dile getiren Turhan, “Bugünden sonra İstanbul-İzmir trafiği 4 saate düşüyor. Önümüzdeki 6 ay içerisinde, bu yıl yaz sonlarında, kalan kesimleri de trafiğe açarak projenin tamamı hizmete girecek. 10 milyar dolar tutarında olan bu projeyi kamu kaynağı harcamadan yap-işlet-devret modeliyle hizmete açtık. Projenin hizmete girmesiyle özellikle yaz aylarında şehir geçişlerinde yaşanan trafik sıkışıklığı, yoğunluğu sona ermiş olacak.” bilgisini verdi. Bakan Turhan’ın konuşmasının ardından açılış gerçekleştirildi.

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleri



Haftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 22/04/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Sal 23
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cum 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cts 27
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 28
Bugün Etkinlik Bulunamadı

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.