Kardemir Yerli Madencilerle İşbirliğine Devam Ediyor

kardemir yerli madencilerle isbirligine devam ediyor
kardemir yerli madencilerle isbirligine devam ediyor

Yerli kömür ve cevherlerin ülkemizdeki en büyük kullanıcısı olan Kardemir, en büyük tedarikçilerden biri olan Özkoyuncu Madencilik Firması ile 2019 yılı cevher tedarik sözleşmesini imzaladı.


Kardemir Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Güleç ve Genel Müdür Dr. Hüseyin Soykan, Özkoyuncu Madencilik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Necip Ebegil ile Kardemir’de bir araya geldi. Yapılan görüşmeler neticesinde taraflar arasında 2019 yılı için 900 Bin tonluk cevher tedarik sözleşmesi imzalandı. Sözleşmeye Kardemir adına imza koyan Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Güleç, Özkoyuncu firması ile Kardemir arasındaki işbirliğinin uzun yıllara dayandığına dikkat çekerek, 2019 yılında da, imzalanan tedarik sözleşmesi ile bu işbirliğinin devam edeceğini kaydetti. Kardemir’in üretimde kullandığı kömür ve demir cevherinin tedarikinde önceliğini yerli üretime verdiğine dikkat çeken Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Güleç “Kardemir olarak TTK’nin üretmiş olduğu koklaşabilir kömürün hemen hemen tamamını satın alan bir şirketiz. Yine TTK’nin üretmiş olduğu Enerji Kömürünün de önemli bir kısmı şirketimiz tarafından kullanılıyor. Demir Cevherinde ise Kayseri, Sivas, Kırıkkale, Balıkesir, Bingöl, Erzincan, Elazığ ve Malatya illerimizde üretilen demir cevherlerinin çok önemli bir kısmını yine Kardemir tüketiyor. 3 Milyon tonu aşkın demir cevherinin %70’inden fazlasını bu illerimizden Kardemir’e getiriyoruz. Böylelikle, kendi hem tüketimlerimizi karşılıyor hem de ülkemizde yerli madenciliğimizin gelişmesine katkıda bulunuyoruz” dedi.

Özkoyuncu Madencilik Yönetim Kurulu Başkanı Necip Ebegil’e teşekkür eden ve imzalanan sözleşmenin hayırlı olmasını dileyen Kardemir Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Güleç, Kardemir’in artan üretimleriyle birlikte kömür ve cevher tüketimlerinin de artacağını ve böylelikle yerli üretime olan katkısının da büyüyerek devam edeceğini kaydetti.sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar