Kirazlı-Bakırköy İDO Metro Hattı Ne Zaman Açılacak?kirazli bakirkoy ido metro hatti ne zaman acilacak
kirazli bakirkoy ido metro hatti ne zaman acilacak

Vatandaşların heycanla beklediği Kirazlı Bakırköy İDO Metro Hattı zaman bitecek, açılacak, nerelere gidecek, durakları, güzergahı ve istasyonları neler?

Mevcut Kirazlı-Başakşehir/Metrokent metro hattının 2. etabı olarak inşa edilmektedir. Hat tamamlandığında kuzeyde bulunan iş ve sanayi alanları ile kentin güneyindeki yerleşim alanları, E5 ve E6 yı dikine keserek yoğun yerleşim alanlarından bu noktalara erişimi kolaylaştıracaktır.

03.03.2015 tarihinde yapımına başlanan Kirazlı-Bakırköy İDO Metro hattı AGA Enerji yükleniciliğinde 241.931.244,00 ₺ değerinde harcama yapıldı. 9km uzunluğunda, 70.000 yolcu kapasiteli ve 13 dk ulaşım süresi olan projenin 2019 yılında inşaatının biteceği ve gerekli testlerin yapılmasından sonra vatandaşların kullanımına açılacağı söyleniyor…

kirazli bakirkoy ido metro hatti ne zaman acilacak
kirazli bakirkoy ido metro hatti ne zaman acilacak

KİRAZLI-BAKIRKÖY İDO METRO HATTI DURAKLARI

Kirazlı
Molla Gürani
Yıldıztepe
İlk Yuva
Haznedar
İncirli
Özgürlük Meydanı
Bakırköy İDO

ENTEGRE OLUNAN HATLAR

Kirazlı-Başakşehir hattının mevcut entegrasyonları ile birlikte İncirli istasyonunda Yenikapı-Atatürk Havalimanı ve Sefaköy-Hacıosman metro hatları ile, Özgürlük Meydanı istasyonunda Marmaray işletmesi ile Bakırköy sahil bölgesinde ise deniz otobüsü ile entegre olacaktır.

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.