Türkiye’nin İlk Elektrikli Yerli Otobüsü Avenue EV

turkiyenin ilk elektrikli yerli otobusu avenue ev
turkiyenin ilk elektrikli yerli otobusu avenue ev

Temsa ve Aselsan işbirliği ile üretilen Türkiye’nin ilk % 100 yerli elektrikli otobüslerinden biri olan Avenue EV, yolcularına sessiz, temiz, titreşimsiz, dumansız ve güvenli ulaşımı bir arada sunuyor.


Yüksek güç, tork ve verim değerlerine sahip elektrik motoru ve motor sürücü birimi, zorlu çevre ve yol koşullarına uygun olarak geliştirilerek entegre edilmiştir. Düz yollarda olduğu kadar eğimli yollarda da üstün performanssunuyor.

8-10 dakikada tam şarja ulaşabilen hızlı şarj yeteneği sayesinde duraklarda kısa süreli şarjlarla kesintisiz hizmet devamlılığı ve sınırsız menzil imkanı sağlıyor. Otobüs tek sarjla 50-70 km gidebiliyor. Duraklara entegre otomatik şarj bağlantısı ile otobüs durağa ulaştığında 450 kW’lık yüksek hızlı şarj işlemi otomatik başlıyor.

Elektrikli çekiş sistemi ile sıfır karbon emisyonuna sahip çevreyi koruyan Avenue EV, içten yanmalı motorun olmaması ve şanzıman gerektirmeyen yüksek güçlü elektrik motoru sayesinde sessiz çalışarak hem araç içinde hem de araç dışında temiz ve sessiz bir ortam sağlıyor.


İlk yorum yapan olun

Yorumlar