TÜVASAŞ Personeline Tütün Ürünlerinin Zararları Eğitimi Verildisakarya il saglik mudurlugu tarafindan tuvasas personeline egitim verildi
sakarya il saglik mudurlugu tarafindan tuvasas personeline egitim verildi

Sağlık Bakanlığı Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü tarafından, TÜVASAŞ Genel Müdürlüğü personeline, 4207 Sayılı Tütün Ürünlerinin Zararlarının Önlenmesi ve Kontrolü Hakkında Kanun kapsamını ve uygulanması ile tütün ve tütün ürünleri bağımlılığına ilişkin bilgilendirici bir eğitim verildi.

Kısa bir açılış konuşması yapan TÜVASAŞ Genel Müdür Yardımcısı Dr. Yakup KARABAĞ, hayatında hiç sigara ve tütün mamulü kullanmadığını, bunda öncelikle devlet millet için sağlıklı bir birey olmak gerekliliği, sigaraya harcanan ciddi bütçenin de aile için ve faydalı işler için kullanılmasının azımsanmayacak bir kazanç olmasının etkin olduğunu, içenlerin acilen bırakmalarını tavsiye ettiğini, özellikle sigara içmeyen kişilerin “pasif içici olarak” zarar görmemeleri için kurallara uyulmasını, aksi takdirde kanuni yaptırımlar uygulanacağını dile getirdi.

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından gelen uzmanlar, tütün ürünlerinin zararları, bırakılması, bırakma aşamasında sağlık bakanlığının yardımlarını anlattılar.

Eğitimde, tütün mamulleri ve diğer zararlı maddelere, vücudumuzun verdiği tepkilere, sigaranın ya da madde bağımlılığının bir beyin hastalığı olarak kabul edildiğine ve kullanılan bu maddelerin vücutta geri dönülmez bir tahribata yol açtığına vurgu yapıldı. Bu maddelerin kullanımının hayatımızda şu an ve ileride fizyolojik ve psikolojik büyük sağlık sorunlarına yol açacağı anlatıldı.

Katılımcılar tarafından yoğun ilgi ve merakla izlenen eğitimin sonunda katılımcıların sorularına yetkili ağızlardan cevap alınırken, zararlı maddelerin bırakılması ile ilgili yöntemler ve yardımları içeren detaylı il müdürlüğü hizmetleri de anlatıldı.

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 20/05/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Cts 25
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı

Ücretsiz e-mail Aboneliği

e-mail adresiniz:

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.