Demiryoluyla Akryakıt Taşımacığılında Kavşak Nokta Afyonkarahisar Olacakdemiryoluyla akryakit tasimacigilinda merkez afyonkarahisar olacak
demiryoluyla akryakit tasimacigilinda merkez afyonkarahisar olacak

TCDD Afyonkarahisar 7. Bölge Müdürü Adem Sivri, TCDD’nin akaryakıt terminalleri kurulması çalışmaları kapsamında bölge dahilinde tesislerin kurulabileceği yerlerin tespit edildiğini ifade etti.

TCDD 7.Bölge Müdürü Adem Sivri; “Petro kimya ürünleri Firmalarının, demiryolu güzergâhında TCDD sahalarına yıllık en az 100.000 ton demiryolu taşıma garantisi verilerek Akaryakıt-Lpg-Lng-Cng terminalleri kurulması için alan kiralaması konusunda, tehlikeli maddelerin demiryolu ile taşınmasına katkı sağlayacak söz konusu tesislerin kurulması için uygun alanların tespiti istenmiştir.Yatırımın Bölgemize yapılması konusunda Bölgemiz Teknik Personeli ile yapılan saha çalışması sonucunda, Teşekkülümüze ait arazide, söz konusu tehlikeli maddelerin depolanmasına uygun ve meskun mahalden uzak şekilde, Afyonkarahisar – Gazlıgöl demiryolu hattında Afyonkarahisar-Gazlıgöl karayolu Bozhüyük Kasabası ayrımı karşısındaki bölgede hattın sağ ve solunda uygun alanlar olduğu tespit edilmiş ve önerilmiştir. Önerinin kabul görmesi sonrasında Akaryakıt-Lpg-Lng-Cng terminalleri kurulması ve çevre illere dağıtımı bu merkezden yapılacaktır. Tehlikeli maddelerin daha güvenli çevre dostu olan demiryolu ile taşınmasına katkı sağlanacaktır.” diye konuştu.

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 20/05/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Cts 25
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı

Ücretsiz e-mail Aboneliği

e-mail adresiniz:

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.