İzmir’de Toplu Ulaşıma Yüzde 50 İndirim Kararıizmirde ulasima yuzde indirim karari
izmirde ulasima yuzde indirim karari

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nin nisan ayı son oturumda, belediyenin 2018 yılı Faaliyet Raporu görüşüldü. Rapor, CHP ve İYİ Parti’nin olumlu oylarına karşın, AK Parti ve MHP’li Meclis üyelerinin ret oyları ile Meclis’ten geçti. Ulaşımda belli saatlerde yüzde 50 indirim yapılmasına yönelik karar da, meclisten onay aldı.

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nin nisan ayı son birleşimi, yapıldı. Meclis’te ‘Halk Taşıt Uygulaması Projesi’ için Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu görüşüldü. Meclis üyeleri, 29 Nisan tarihinden itibaren sabah 06.00-07.00 ile akşam 19.00 ve 20.00 saatleri arasında yüzde 50 indirim uygulanmasına yönelik karar aldı. Meclis’te, Büyükşehir Belediyesi’nin 2018 yılına ait Faaliyet Raporu görüşüldü. Rapora dair konuşan CHP Grup Sözcüsü Nilay Kökkılınç, son 15 yıllık dönemin göz önünde bulundurulması halinde, ülkedeki ciddi ekonomik sıkıntılara rağmen İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarını sürdürdüğünü gördüklerini belirtti. Çevre yatırımlarında İzmir 2020 yılına kadar atmosfere karbon salınımını yüzde 20 azalttığını kaydeden Kökkılıç, “Raylı sisteme yapılan yatırım karbon ayak izimizi küçültmektedir. Ulaşım alanında çevreci, konforlu bir sistem kurulmuştur. Narlıdere metrosu için çalışmalar başlamış, Buca metrosu için ise bakanlık onayı bekliyoruz. Deniz ulaşım ağımız büyüdü, 11 iskeleye ulaşıldı. Önümüzdeki dönemde de ulaşım öncelikli konumuz olacaktır” dedi.

MHP Grup Başkanvekili Selahattin Şahin ise raporu hazırlayanlara teşekkür ederek, “İzmir’in daha fazla yatırıma, hizmete ihtiyacı var. Trafik ciddi sorun. Ben Gaziemir’de oturuyorum. Gaziemir’e girilmiyor. Yol projelerinin yapılacağı söyleniyor, yapılmadı. Yeni dönemde sorunlar önceliğe göre yapılmalıdır. Kentsel dönüşüm başladı ama ne kadar başladı. İktidarı ve muhalefetiyle yoğun bir hizmet seferberliği başlatılır diye düşünüyoruz” diye konuştu.

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 20/05/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Cts 25
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı

Ücretsiz e-mail Aboneliği

e-mail adresiniz:

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.