Karayolları Vakfı’nın 32. Olağan Genel Kurulu Yapıldı

karayollari vakfinin olagan genel kurulu yapildi
karayollari vakfinin olagan genel kurulu yapildi

30 Mart 1988 tarihinde kurulan ve 31 yıldır faaliyet gösteren Karayolları Vakfı’nın 32. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Genel kurulda, Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir URALOĞLU bir konuşma yaptı.


Konuşmasında, Türk-İslam Medeniyetinin en önemli tarihsel miraslarından olan vakıfların; vakfetme duygusu ile paylaşma ahlakını nesiller boyu taşıyarak; sosyal ve ekonomik yardımlaşma, kültür-sanat değerlerinin gelişmesi ve korunması ile yurdun imar ve inşasında birçok hizmete öncülük ettiğine değinen URALOĞLU konuşmasında; Karayolları Vakfının bu doğrultuda, ülkemizin karayolu ağının gelişmesine katkıda bulunmak için Karayolları Genel Müdürlüğünün faaliyetlerini her yönden desteklemek, kurum çalışanlarının, emeklilerinin ve bakmakla yükümlü olduğu kişilerin eğitim, sağlık, sosyal güvenlik, barınma, dinlenme gibi ihtiyaçlarının karşılanmasına yardımcı olmak amacıyla kurulduğunu anlattı.

Vakfın kurulduğu günden bu yana 775 öğrenciye öğrenim kredisi verdiğini, başarılı öğrencileri ödüllendirdiğini belirten URALOĞLU, Karayolları Vakfı’nın böylece eğitime verdiği önemi gösterdiğini söyledi. Vakfın ayrıca Teşkilat mensuplarına özel indirim sağlayarak yapmış olduğu sigorta poliçeleriyle de kuruma destek verdiğini belirtti.

Karayolları Vakfı’nın yaptığı bu destekleri ve katkıları, bağlı ortaklığı olan “Karayolları Vakfı Sigorta Acenteliği A.Ş.” ve “Karayolları Spor Kulübü Derneği” ile ortak kurduğu iştiraki olan “KVS. İnş. Gıda Tur.Paz.Tic.Ltd.Şti.” aracılığıyla elde ettiği gelirlerden karşıladığına dikkat çeken URALOĞLU, Vakıfça sürdürülen hizmetlerin en iyi şekilde yerine getirilmesi, sosyal içerikli amaçlara daha fazla kaynak ayrılabilmesinin; parasal kaynakların artırılması ile mümkün olduğunu belirtti. URALOĞLU, Merkezdeki ana hizmet birimleri ile Bölge Müdürlüklerinin, Karayolları Vakfına desteklerini devam ettireceklerine olan inançla çalışmalardaki üstün gayretleri ve desteklerinden ötürü vakıf üyelerine teşekkür ederek konuşmasını bitirdi.sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar