Sivil Havacılığın Geleceği Masaya Yatırıldısivil havaciligin gelecegi masaya yatirildi
sivil havaciligin gelecegi masaya yatirildi

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan başkanlığında İstanbul’da havayolu işletmelerinin yöneticileri ve ilgili kurum ve kuruluşların katılımı ile sivil koordinasyon toplantısı düzenlendi.

Türk Sivil Havacılık Akademisi’nde 15 Nisan 2019 tarihinde düzenlenen toplantıya Sivil Havacılık Genel Müdür Vekili Bahri Kesici, DHMİ Genel Md. Yrd. Mehmet Karakan, Meteoroloji Gen. Md. Yrd. M. Fatih Büyükkasabbaşı, THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, TÖSHİD Başkanı Mehmet Tevfik Nane ve havayollarının üst düzey yöneticileri ile TÖSHİD üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, son on yıldır çift haneli rakamlarla büyüyen sivil havacılık sektöründeki gelişmenin sürdürülebilir kılınması için atılacak adımlarda sektörün koordinasyon içinde hareket etmesinin önemine dikkat çekti. Sivil havacılıktaki güncel konuların, sektörün beklentilerinin ve çözüm önerilerin masaya yatırıldığı toplantıda, İstanbul Havalimanı’na taşınmanın ardından sivil havacılığın yol haritasına ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu.

Havayolu işletmelerinin beklenti ve taleplerini içeren Türkiye Özel Sektör Havacılık İşletmeleri Derneği (TÖSHİD)’in sunumu ile THY’in sektörün ihtiyaçlarına yönelik çözüm önerileri ve SHGM’nin çeşitli konularda havayollarından beklentileri ele alındı.

Toplantı esnasında gündeme alınan tüm talepler detaylı olarak tartışılarak çözüme yönelik öneriler belirlenmiş ve tarafların yapacağı ilave çalışmalar karara bağlanmıştır.

Ayrıca yılın son çeyreği içinde Sivil havacılık strateji çalıştayı yapılması konusunda mutabık kalınarak hazırlıkların yapılması kararına varıldı.

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.