TCDD İşçi Alımı Başvurusu İçin Son Gün! Şartlar Neler?tcdd isci alimi basvurusu icin son gun sartlar neler
tcdd isci alimi basvurusu icin son gun sartlar neler

T.C Devlet Demiryolları (TCDD) bünyesinde istihdam edilmek üzere 356 personel alım sürecinde İŞKUR’a yapılması gereken başvurular bugün itibariyle sona eriyor. İŞKUR TCDD personel alımı için nasıl başvuru yapılır?. İŞKUR TCDD personel alımı başvuru şartları neler gibi TCDD’ye işçi olarak başvurmak isteyen vatandaşları ilgilendiren hususları haber detayımızda sizlere sunuyoruz. TCDD alımları belirsiz süreli olarak gerçekleştirilecek.

TCDD personel alımı – Devlet Demiryolları münhal bulunan çeşitli iş pozisyonları için 356 işçi istihdamı sağlayacağını duyurdu. 9-15 Nisan 2019 tarihleri arasında İŞKUR üzerinden detaylarının açıklanacağı TCDD işçi alımı için genel şartlar belli oldu. 86 tren teşkil işçisi, 42 demiryolu yol yapım, bakım, onarım makinesi operatörü, 188 demiryolu hattı bakım onarımcısı ve 40 liman vinç operatörü olarak gerçekleşecek olan istihdam için İŞKUR üzerinden başvurular alınacak.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi belirsiz süreli iş sözleşmesi ile 86 tren teşkil işçisi, 42 demiryolu yol yapım, bakım, onarım makinesi operatörü, 188 demiryolu hattı bakım onarımcısı ve 40 liman vinç operatörü (RTG CE SSG) olmak üzere toplam 356 işçi alımı gerçekleştirecek. İŞKUR aracılığıyla yapılacak olan TCDD işçi alımları için işgücü talepleri 09.04.2019 – 15.04.2019 tarihleri arasında İŞKUR’da yayınlanacak ve başvurular oradan alınacak.

Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü iş yerlerine belirsiz süreli iş sözleşmesiyle; 86 tren teşkil işçisi, 42 demiryolu yol yapım, bakım ve onarım makinesi operatörü, 188 demiryolu hattı bakım onarımcısı, 40 liman vinç operatörü olmak üzere toplam 356 işçi alınacak. İşgücü talepleri, 9-15 Nisan arasında İŞKUR’da yayınlandı.

TCDD BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELER?

Adaylar, İŞKUR’da ilan edilen işgücü taleplerinden sadece birine müracaat edebilecektir.

Adaylarda, erkek olma şartı aranmaktadır.

Adaylarda, İŞKUR’da ilan edilen işgücü talebinin son başvuru tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmak şartı aranmaktadır.

Adayların, İŞKUR’da ilan edilen işgücü talebinin son başvuru tarihi itibarıyla, ilanda belirtilen öğrenim durumu ve bölümünden mezun olması gerekmektedir

İŞKUR’da ortaöğrenim düzeyinde ilan edilen işgücü talebi kapsamında işe başlayıp, işe başladıktan sonra söz konusu işgücü talebinin İŞKUR’da ilan edildiği son başvuru tarihi itibariyle ön lisans veya lisans mezunu olduğu tespit edilenlerin iş sözleşmeleri, 4857 sayılı İş Kanunun 25 inci maddesinin ikinci fıkrası gereğince fesh edilecektir. İşgücü talebinde KPSS şartı bulunmamaktadır. (KamuAjans)

TCDD Alım yapılacak kadrolar ile kontenjanlar ve diğer detaylar için tıklayınız

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.