Ulusoy Elektrik, Katener Raylı Sistemler Faaliyetlerine İlişkin Malvarlığını Devrettiulusoy elektrik katener rayli sistemler faaliyetlerine iliskin malvarligi devretti
Ulusoy Elektrik, Katener Raylı Sistemler Faaliyetlerine İlişkin Malvarlığını Devretti

Ulusoy Elektrik, Ulusoy Raylı Sistemler’e 2,97 milyon TL bedelle katener raylı sistemler faaliyetlerine ilişkin malvarlığı devrini gerçekleştirdi.

Şirket’ten konu ile ilgili KAP’a yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

“Yönetim Kurulumuzun bağımsız üyelerin tamamının katılımı ve oybirliğiyle alınan 18.03.2019 tarih ve 7 numaralı toplantı kararına istinaden Şirketimiz tarafından üretimi gerçekleştirilen katener raylı sistemler faaliyetlerine ait ilgili taraflar arasında belirlenmiş sözleşmeler, fikri mülkiyet, sabit kıymetler ve envanter dahil bir takım varlıkların satış yolu ile elden çıkartılarak Ulusoy Raylı Sistemler A.Ş.’ye devrine ve işlem fiyatının belirlenebilmesi için Sermaye Piyasası Kurulu ilgili tebliğlerine uygun olarak değerleme raporunun hazırlatılmasına karar verilmişti.

Sermaye Piyasası mevzuatı gereğince, makine ve ekipmana ilişkin TSKB Gayrimenkul Değerleme A.Ş.’ye değerleme çalışması yaptırılmıştır. Değerleme çalışmasında Pazar Yaklaşımı ve Maliyet Yaklaşımı yöntemleri kullanılmış ve yapılan çalışma sonucunda katener raylı sistemler faaliyetlerine ait sabit kıymetlerin (makine ve teçhizat) toplam
değeri 1.300.000 TL (KDV hariç) olarak belirlenmiştir. Anılan değerleme raporunun özet kısmı ekte yer almaktadır. Şirketimizin 31.03.2019 tarihli kayıtlarına istinaden katener raylı sistemler faaliyetlerine ait envanterin defter değeri 1.506.798 TL olarak kayıt altına alınmıştır.

Bu bilgilere istinaden katener raylı sistemler faaliyetlerine ait makine ve teçhizat değerleme raporunda sunulan 1.300.000 TL (KDV hariç) ve envanter ise belirli bir kar marjı eklenerekb ulunan 1.674.220 TL olmak üzere toplam 2.974.220 TL (KDV hariç) bedel karşılığında Ulusoy Raylı Sistemler A.Ş.’ye malvarlığı devri 12.04.2019 tarihinde gerçekleşmiştir. Toplam satış bedeli peşin ve nakden 15.04.2019 tarihinde ödenecektir.”

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.