Bursa T2 Tramvay Hattı Vatandaşları Zor Durumda Bıraktıbursa t tramvay hatti vatandaslari zor durumda birakti
bursa t tramvay hatti vatandaslari zor durumda birakti

Yalova Yolu’nda yayalar, karşıya geçmenin çözümünü ‘tahta merdiven’le buldu. Ancak, atılan her adımın ölüme olduğunu gören yok.

Olay Gazetesi’nden Derya Demir’in haberine göre; Yalova Yolu’ndaki T2 Tramvay hattı nedeniyle yaya geçitlerinin kaldırılması vatandaşları zor durumda bıraktı. Yolun karşı yönüne geçebilmek için bazı kişilerin belli noktalarda kendi imkânlarıyla oluşturdukları geçiş sistemi kazaya davetiye çıkarıyor.

Tıpkı, Beşyol Kavşağı yakınlarındaki geçiş sistemi gibi. Okul, ya da işlerine gitmek için evden çıkan vatandaşlar yolun karşısına geçerken tramvay hattındaki koruma duvarını aşmak için yerleştirdikleri tahta merdiveni kullanıyor.

Tahta merdivenle tramvayın geçeceği güzergâha döşenen rayları da aştıktan sonra çok sayıda aracın geçtiği yola kontrolsüzce atlayan yayalar, canlarını hiçe sayıyor.

FACİA GELİYORUM DİYOR…
Tehlikenin farkında olanlar, karşıya geçişlerin önlem alınarak güvenli bir şekilde sağlanmasını istiyor. Çevre sakinleri, otobüs duraklarının karşıda kaldığını ifade ederek, “Çarşıdan dönüşte otobüs karşıda bırakıyor. Bu yüzden, tehlikeyi göze alarak böyle bir geçiş yapmak zorunda kalıyoruz. Yine, bazı öğrencilerin okulu da yolun karşısında olduğu için çocuklarımız da her gün tehlikeyle yüz yüze. Yakınlarda bir üstgeçit var ama, tam anlamıyla tamamlanmadığı için kullanmak istemiyoruz’ diye konuştu.

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 20/05/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Cts 25
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı

Ücretsiz e-mail Aboneliği

e-mail adresiniz:

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.