Erzincan’da Meydana Gelen Sel, Tren Seferlerini İptal Ettierzincanda meydana gelen sel tren seferlerini iptal etti
erzincanda meydana gelen sel tren seferlerini iptal etti

Erzincan’da Tercan’a bağlı Kargın Beldesi yakınlarında Karasu Nehri’nin taşması sonucu bölgedeki tarım arazileri, E-80 Karayolu ve tren yolları sular altında kaldı.

Erzincan’da etkili olan yoğun yağış ve karların erimesi nedeniyle su seviyesi yükselen Karasu Nehri’nde taşkın meydana geldi. Uzun süreli yağışların sonucunda suyun akış yolu üzerindeki dere yataklarında etkili olan sel, Karasu Nehri’nde bazı bölgelerde taşkınlara neden oldu.

Taşkınların yaşandığı Kargın Beldesi ve Yollarüstü Köyü bölgelerde incelemede bulunan Erzincan Valisi Ali Arslantaş, yaşanan taşkınlarda herhangi bir can kaybının yaşanmamasının sevindirici olduğuna vurgu yaparak; “yaklaşık bir haftadır aşırı bir yağış var. Bu yağışlarla birlikte karların erimesi sonucu taşkınlar oluştu. Tercan ilçesi Kargın Beldesine bağlı Yolarüstü Köyü ve beldenin bütün tarım arazileri sular altında. Yer yer karayolunun suyun etki etmeye başladığı noktalarda tedbirler alınıyor dedi.

Üzümlü ilçesi Balaban, Sarıkaya Köyü mevkiinde toprak kaymasının tren hattının altına döşenen traverslere kadar geldiğini gören jandarma, tren seferlerinde bir olumsuzluk yaşanmaması için durumu Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) yetkililerine bildirdi. Bölgeye gelen TCDD’ye bağlı Mercan Yol Bakım Şefliği görevlileri tarafından gerçekleştirilen incelemeler sonucunda tren seferleri, herhangi bir risk oluşmaması için çift yönlü olarak ulaşıma kapatıldı. Tren yolcuları Erzincan’dan otobüslerle Erzurum’a aktarıldı. Oradan yine trenle yollarına devam ettiler. Bu yağışların dün itibariyle yüksek seviyeye ulaştığı, daha fazla su seviyesinin yükselmeyeceği öngörülüyor.

Tren hattında meydana gelen hasar ise Erzincan Devlet Demiryolları Trafik Kontrollüğü ekipleri tarafından giderilmesinden sonra tren seferleri tekrar başlayacak.

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 20/05/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Cts 25
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı

Ücretsiz e-mail Aboneliği

e-mail adresiniz:

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.