Karayolları ve Harita Genel Müdürlüğü Arasında Protokol

karayollari ve harita genel mudurlugu arasinda protokol
karayollari ve harita genel mudurlugu arasinda protokol

Karayolları Genel Müdürlüğü ile Millî Savunma Bakanlığı Harita Genel Müdürlüğü arasında 21 Mayıs 2019 günü “Karayollarının Sayısallaştırılması Projesi Kapsamında Coğrafi Veri Üretimi Ve Paylaşımına İlişkin İşbirliği Protokolü” imzalandı. Harita Genel Müdürlüğünde düzenlenen imza töreninde protokolü; Karayolları Genel Müdürlüğü adına Genel Müdür Abdulkadir URALOĞLU, Harita Genel Müdürlüğü adına ise Genel Müdür Tuğgeneral Osman ALP imzaladı.

Her iki kurum arasında yapılan işbirliği kapsamında Karayolları Genel Müdürlüğünce veri üretimine başlanılan Görüntü Tabanlı Bilgi Yönetim Sistemi Projesi’nde bulunan karayolu ağı ve üzerindeki tünel, köprü gibi yapıların sayısal verileri ile menfezlerin veri ve görüntüleri Harita Genel Müdürlüğü ile paylaşılacak. Ayrıca mutabık kılınan protokol doğrultusunda Ortofoto, YÜKPAF gibi önemli veriler de Harita Genel Müdürlüğü tarafından Karayolları Genel Müdürlüğünün kullanımına açılacak.

Protokol sayesinde zaman, insan kaynağı ve mekânsal tasarruflar yapılabilecek ve daha faydalı çalışmalara imkan sağlanacak.

Reklamlar

Benzer demiryolu haberleri

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.