Kordsa Uluslararası Polimer İşleme Topluluğu Konferansı’nda

kordsa uluslararasi polimer isleme toplulugu konferansinda
kordsa uluslararasi polimer isleme toplulugu konferansinda

Kordsa, polimer işleme alanındaki en önemli organizasyonlardan biri olan ve bu yıl 35.’si düzenlenen Uluslararası Polimer İşleme Topluluğu Konferansı’nın ana sponsoru olarak etkinlikte iki sunum gerçekleştirdi. Kordsa’nın yenilikçi iki teknolojisini aktardığı sunumlar, katılımcılar tarafından ilgiyle takip edildi.


Polimer endüstrisinin nabzını tutan Uluslararası Polimer İşleme Topluluğu Konferansı bu yıl 26-30 Mayıs 2019 tarihlerinde İzmir, Çeşme’de gerçekleşti. Kordsa, 35.cisi düzenlenen Uluslararası PPS Toplantısının ana sponsorluğunu üstlendi. Polimer alanında birçok üniversiteden ve sanayi şirketinden önemli bilim adamları, mühendisler ve tasarımcıların konuşmacı olarak katıldığı konferans, sektör temsilcilerinden yoğun ilgi gördü.

Ana sponsorluğunu Kordsa’nın üstlendiği konferans kapsamında, Kordsa lastik güçlendirme ve kompozit teknolojileri Ar-Ge merkezlerinde yürütülen çalışmaları paylaştı.

“İplik Üretim Hattında Taşınım Isı Transfer Katsayılarının Deneysel Olarak Belirlenmesi” isimli sunumla Kordsa’nın iplik üretim hattı soğutma prosesi modelleme çalışmalarında kullanabileceği, kendine ait ısı transferi korelasyonlarını elde ettiği çalışma aktarıldı.

Diğer bir sunum ise Kordsa’nın geliştirdiği termoplastik prepreglerle ilgili bilginin aktarıldığı “Termoplastik harmanlar için yeni hibrit katkı maddeleri: Kimyasal Buhar Biriktirme (CVD) yöntemiyle grafen üzerinde karbon nanofiber büyütülmesi” oldu.sohbet


İlk yorum yapan olun

Yorumlar