Mızraklı, Trafik Eğitim Parkı’nı İnceledi

mizrakli trafik egitim parkini inceledi
mizrakli trafik egitim parkini inceledi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Adnan Selçuk Mızraklı, Büyükşehir Belediyesi tarafından çocuklarda trafik bilincinin oluşması amacıyla 10 bin metrekarelik alana inşa edilen Trafik Eğitim Parkı’nda incelemelerde bulundu.


Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Adnan Selçuk Mızraklı, Trafik Eğitim Parkı’nda incelemelerde bulundu. Eşbaşkan Mızraklı’ya, meclis üyeleri ve birim amirleri eşlik etti. İlk önce parkta eğitim gören çocuklarla bir araya gelen Mızraklı, çocukların teker teker ellerini öperek isimlerini sordu. Mızraklı, çocukların eğitimleri dikkatle dinlemelerini ve kurallara uymaları istedi. Simülasyon araçlarının testlerini yerinde izleyen Mızraklı, parktaki eksikliklerin giderilmesi için ilgili birim amirlerine talimat verdi.

Parkta Eşbaşkan Mızraklı’yı gören yurttaşlar tebrik ederek görevinde başarılar dilediler. Parkın yanında bulunan apartmanda Mızraklı’yı gören bir yurttaş ise Mızraklı’yı ziyaret ederek kitap hediye etti.

Trafik Eğitim Parkı

Bağlar İlçesi Bağcılar Mahallesi’nde bulunan Trafik Eğitim Parkı’nda çocuklara, yaya ve araç trafiği hakkında uzman eğitmenler tarafından eğitimler veriliyor. Oluşturulan sinevizyon odasında teorik bilgilerin ardından çocukların pratik yapma şansı yakalayacağı Trafik Eğitim Parkı’nda yaya geçitleri, trafik ışıkları, üst geçitler, akülü araçlar ve bina, okul, hastane gibi çeşitli yapılar da yer alıyor. Parkta, çocukların trafikte ne yapmaları gerektiği, üst geçitlerin nasıl kullanılacağı, trafik levha ve ışıklarının ne işe yaradıkları uzman eğitmenler tarafından gösterilerek aktarılacak. Ayrıca parka yerleştirilen simülasyon araçla çocuklara, trafik kazalarının nasıl olduğu ve emniyet kemerlerinin insan hayatını kurtarmadaki rolü de anlatılıyor.sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar