Ulaştırma Memur-Sen’den Antalya Havalimanında Yaşanan Darp Olayını Kınamaulastirma memur senden antalya havalimaninda yasanan darp olayini kinama
ulastirma memur senden antalya havalimaninda yasanan darp olayini kinama

Ulaştırma Memur-Sen, Antalya Havalimanında Pars Özel Güvenlik personellerinin 3 Hava Trafik Kontrolörüne yönelik yaptıkları sözlü ve fiziki şiddeti kınadı.

Ulaştırma Memur-Sen tarafından yapılan yazılı açıklama şöyle; “Son zamanlarda Antalya Havalimanında Özel Güvenlik görevlilerinin DHMİ çalışanlarına yönelik uyguladığı mobing ve kaba davranışlar 6 Mayıs 2019 Pazartesi günü, 3 Hava Trafik Kontrolü arkadaşımızın uğradığı fiziksel ve sözlü şiddet ile zirveye çıkmıştır.

3 Arkadaşımız, DHMİ personel Otoparkına usulsüz bir şekilde girmeye çalışan Pars Güvenlik Görevlilerini uyarınca, önce sözlü şiddet ve sonrasında da maalesef fiziki şiddet görerek darp edilmişlerdir. Saldırıda darp edilen Hava Trafik Kontrolörleri 5 gün iş göremez raporu alarak, mesailerine devam edememişlerdir.

Ulaştırma Memur-Sen olarak bu olayı Şiddetle kınıyor, olayda yaralanan çalışanlarımıza geçmiş olsun diyoruz.

Antalya Havalimanında bulunan DHMİ personelince, Hava Sahasında görev yapan tüm personelin, sabah mesaiye başlamak için A Kapısından geçmek zorunda olduğu, tek X-Ray cihazının bulunduğu A kapısının Pars Özel Güvenlik personellerin keyfi uygulamaları ve aşırı tutucu davranışları sebebiyle çok yoğunluk yaşandığı, 100 metrelere varan kuyruklar oluştuğunu, personellerin mesailerine moral ve motivasyonsuz, çoğu zaman ise çok geç başladığı bildirilmiştir.

Ayrıca Pars Özel Güvenlik Görevlilerinin büyük çoğunluğunun özellikle DHMİ personeline mobing uyguladığı ve kaba davranışlar sergilediği, bu durumun hem yazılı hem sözlü olarak birçok defa DHMİ Özel Güvenlik Müdürlüğüne ve Havalimanı Başmüdürlüğüne bildirildiğini, ancak şu ana kadar herhangi bir önlem alınmadığı belirtilmiştir.

Hiçbir iş yerimizde kabul etmeyeceğimiz bu olayların, Antalya gibi Uluslararası öneme sahip olan bir Havalimanında yaşanması asla kabul edilemez.

Hava Sahasında hayati öneme sahip görevler yürüten fedakâr DHMİ personelimizin her sabah mesaiye moralsiz, motivasyonsuz ve mobinge maruz kalarak başlaması hizmet kalitesini düşüreceği gibi, çalışma huzurunun da kaybolmasına yol açmaktadır.

Ulaştırma Memur-Sen olarak her zaman olduğu gibi üyelerimizin ve çalışanlarımızın yanındayız.

Hukuk büromuz ve avukatlarımızca sorumlular hakkında yasal işlemler başlatılacaktır. Ayrıca gerek DHMİ Genel Müdürlüğünce gerek Antalya Havalimanı Başmüdürlüğünce personelimizin yaşadığı sorunlarla ilgili gerekli önlemlerin alınması talep edilecek ve gelişmeler tarafımızca takip edilecektir.

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 20/05/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Cts 25
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı

Ücretsiz e-mail Aboneliği

e-mail adresiniz:

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.