Sivas Demirspor Kulübü Olağan Genel Kurulunu Gerçekleştirdi

sivas demirspor kulubu olagan genel kurulunu gerceklestirdi
sivas demirspor kulubu olagan genel kurulunu gerceklestirdi

Demiryol – İş sendikası Toplantı salonunda yapılan Genel kurula tek liste ile girildi. Seçim sonunda Tüdemsaş Genel Müdürü Mehmet Başoğlu Sivas Demirspor Kulübü’nün yeni Başkanı oldu.

Demiryolu-iş Sendikası toplantı salonunda gerçekleştirilen Sivas Demirspor Olağan Genel Kuruluna Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Erdoğan Tunç, Beton Traves Fabrikası Müdürü Ali Karabey, TCDD 4. Bölge Müdür yardımcısı Cemalettin Gültekin, DemirYol-İş Sendikası Sivas Şube Başkanı Murat Kütük, Futbol il Temsilcisi Hayrettin Yıldız, Amatör Spor Kulüplerinin temsilcileri ve Demirspor Kulübü üyeleri katıldı.

Genel Kurul Futbol İl temsilcisi Hayrettin Yıldız Başkanlığında divan kurulu oluşturulmasıyla başladı.
Sivas Demirspor Kulübünün Genel Kurulu Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Kulüp Genel Sekreteri İbrahim Er ve Kulüp Müdürü Yaşar Kılıçkaya Faaliyet, Denetim ve Tahmini bütçeyi üyelere okudu. Divan Başkanı Hayrettin Yıldız okunan raporları üyelerin oylarına sunuldu.

Sivas Demirspor Kulübü Başkanı Kemal Uzman ise Sivas Demirspor kulübünün 80 yıldır Sivas’ta spor camiasına hizmet ettiğini Yöneticisiyle, Teknik heyetiyle ve Sporcusuyla Türk sporuna hizmet eden ve şerefli maziye sahip olan kulübümüz, Türk Sporuna, Dünya ve Olimpiyat şampiyonları, Balkan ve Türkiye Şampiyonları yetiştirerek ülke sporuna önemli katkı sağlamıştır. Yeni görev alacak arkadaşlarımızla tıpkı geçmişte olduğu gibi hizmetlerini aynı şevkle sürdürecektir. Dedi.

Demiryol-iş Sendikası Sivas Şube Başkanı Murat Kütük ise, Demirspor’un Sivas’ta ki sportif faaliyetlerde lokomotif görevi üstlendiğini ifade etti. Kütük, Demirspor kulübünün geçmişten günümüze tesisleşme anlamında büyük çabalar sarf ettiğini de sözlerine ekledi.

Gençlik Spor Hizmetleri İl Müdürü Erdoğan Tunç “Sivas Demirspor Kulübü sportif ve kurumsal yapısıyla adeta diğer kulüplerimize her zaman örnek olmuştur. Sivas’ta birçok gencin hayalinde geçmiş dönemde olduğu gibi benimde formasını giydiğim Demirspor kulübünün formasını giymek yatmaktadır.” dedi. Tunç konuşmasında ”, Sporda tesisleşme anlamında tüm ülkemizde olduğu Sivas’ta da ciddi yatırımlar ve projeler yapıldığını ve bunun devam edeceğini söyledi.

Tüdemsaş Genel Müdürü Mehmet Başoğlu ise şehir dışında olması sebebiyle yayınladığı kutlama mesajında,”1940 yılında kuruluşu gerçekleştirilen Sivas Demirspor Kulübümüz şehrimizin Ekonomisi başta olmak üzere Kültür, Sanat ve Sporuna 80 yıldır katkı sağlamış ve halen katkı sunmaya devam etmektedir. Göre alacak alan arkadaşlarımızı kutluyorum. ”dedi.

Mehmet Başoğlu Başkanlığında oluşturulan ve divana sunulan Yeni Yönetim Kurulu listesi üyelerin oyları ile kabul edildi.

Benzer Demiryolu Haberleri

Benzer Hızlı Tren Haberleri

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.