TCDD Bilet Al – Tren Bileti Nasıl Alınır? Tren Bileti Nerelerden Alınır?

TCDD Bilet Al - Tren Bileti Nasıl Alınır? Tren Bileti Nerelerden Alınır?
TCDD Bilet Al - Tren Bileti Nasıl Alınır? Tren Bileti Nerelerden Alınır?
Abone Ol  


TCDD hatlarında şu an için sadece TCDD Taşımacılık A.Ş’ ye ait trenler yolcu taşımacılık yapmakta olup TCDD’nin serbestleşmesi ile birlikte artık özel şirketlerde TCDD hatlarını kullanarak kendi trenlerini işletmeye başlayacak.

TREN BİLETİ NASIL ALINIR?

Elektronik Yolcu Bilet Satış-Rezervasyon Sistemi yani kısaca EYBİS bu yöntem ile internetten biletinizi kredi kartınız ile indirimli olarak alabilirsiniz. İnternetten Tren Bileti nasıl alınır öğrenmek istiyorsanız BURAYA tıklayarak ayrıntılı olarak öğrenebilirsiniz.

Tren bileti almanın ikinci yöntemi ise TCDD gişelerinden biletinizi almaktır. Bunun için ise trenin hareket günü ve saatinden trenin yoğunluğuna göre Gar veya İstasyona gidip tren biletinizi alabilirsiniz. TCDD Bilet satışı yapılan gişelerin çalışma saatlerini ve telefon numaralarını BURAYA tıklayarak öğrenebilirsiniz.

TCDD Tren bileti almanın üçüncü yönetimi ise Çağrı merkezini aramaktır. TCDD çağrı merkezi telefon numarası 444 8 233 (444 TCDD) dir.

Biletlerinin aynı banka ATM’leri gibi gar ve istasyonlarda bulunan trenmatiklerden de kendiniz kolaylıkla alabilirsiniz. Trenmatik bulunan gar ve istasyonlar ise şunlar;

trenmatik bulunan istasyonlar
trenmatik

Bilet almanın beşinci yöntemi ise TCDD ile anlaşması olan acentelerdir. Bu acenteleri BURAYA tıklayarak öğrenebilirsiniz.

DDY Bilet Al

Tren bileti almanın son yönetimi ise PTT şubeleri olup PTT Genel Müdürlüğü ile yapılan sözleşme gereğince online sisteme açık olan ve sisteme dahil edilen PTT şubelerinden bilet işlemleri (satış, iade, değişiklik) yapılmaktadır.

Bilet işlemleri yapılan PTT şubelerini öğrenmek için TIKLAYIN!

Rail Industry Show Armin sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar