Bozbal: ‘Milli YHT Üretimi Kesinlikle Eskişehirde Yapılmalı’

bozbal milli yht uretimi kesinlikle eskisehirde yapilmali
bozbal milli yht uretimi kesinlikle eskisehirde yapilmali

Büyük Birlik Partisi (BBP) Eskişehir İl Başkanı Şaban Bozbal, Milli YHT projesinin Sakarya BMC firmasına verilmesinin kabul edilemez bir karar olduğunu belirterek, “Üretim kesinlikle Eskişehirde yapılmalı.” dedi.

Bozbal proje hakkında şunları söyledi:”Yüksek Hızlı Tren’in, Eskişehirde TÜLOMSAŞ tarafından üretilmesi alınması gereken bir karar olmalıydı. En hızlı ve ekonomik olarak bu proje TÜLOMSAŞ’ta hayat bulur.

Lobi çalışmalarıyla bazı şehirler Eskişehir’imizin önünü kesmeyi hedefliyor. Eskişehir, yükselen bir değerdir. TÜLOMSAŞ, teknik eleman, mühendis kadroları, test merkezleri ve tarihiyle bir markadır.

Özellikle bu ekonomik kriz zamanında, emanetleri koruyarak ekonomimizi canlandıracak TÜLOMSAŞ’ın önünü açmalı, hakkını vermeliyiz. Eskişehir’in dinamikleri ve yetkilileri ile birlikte kayıpları önlememiz gerekir. “

Levent Elmastaş hakkında
RayHaber editörü

1 Comment

  1. Tülomsaş’ın üretim imkanları geniş ve tecrübeli teknik elemanları mevcuttur.YHT yapmaya uygun yerdir.lakin kaliteyi esas alan imalat teknik şartnamesi hazırlanır.TTŞ ye uygun olan ve ucuz fiyat vren şirket ihaleyi alır ve yht i üretir

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.