İstanbul Mecidiyeköy’de Metrobüs Kazası

istanbul mecidiyekoyde metrobus kazasi
istanbul mecidiyekoyde metrobus kazasi

İstanbul’da bir metrobüs Mecidiyeköy ile Zincirlikuyu durakları arasında kaza yaptı. Kazada yaya ile metrobüste bulunan 1 yolcu olmak üzere 2 kişi yaralandı. Metrobüs seferleri bir süre durdu.

Kaza, saat 23.15 sıralarında Mecidiyeköy-Zincirlikuyu durakları arasında meydana geldi. İstanbul’da Cevizlibağ-Söğütlüçeşme seferini yapan bir metrobüs, Mecidiyeköy durağından çıktıktan bir süre sonra bir yayaya çarptı. Kazada metrobüsün çarptığı yaya ile araçtaki bir yolcu yaralandı.

Yaralılar sağlık ekiplerinin müdahalesinin ardından hastaneye kaldırıldı.

Kaza nedeniyle Zincirlikuyu istikametinde metrobüs seferleri dururken, duran araçlardan inen yolcular durağa yürümek zorunda kaldı. Kaza yapan aracın yoldan kaldırılmasıyla metrobüs seferleri normale döndü. Kaza ile ilgili inceleme başlatıldı.

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.