Konya Ankara Hızlı Tren Bilet Fiyatları Sefer Saatleri ve Sefer Süreleri

Ankara Konya Hızlı Tren
Ankara Konya Hızlı Tren

Konya Ankara Hızlı Tren Bilet Fiyatları Sefer Saatleri ve Sefer Süreleri : Konya’dan kalkan yüksek hızlı trenlerden biri olan Konya Ankara Yüksek Hızlı Treni, hayatı büyük ölçüde kolaylaştıran ve zaman kazandıran bir projedir. Bu tren ile birlikte Konya ile Ankara arası 1 saat 50 dakikaya inmektedir. Özellikle de iş ve eğitim seyahatleri yapacak olan yolcular için yüksek hızlı tren oldukça avantajlı ve ekonomik olmaktadır.

TCDD Taşımacılık yüksek hızlı trenlerinde her türlü teknolojik ve modern yöntemleri kullanmış ve bu doğrultuda sistemine tüm teknolojileri entegre etmeyi başarmıştır.

Konya- Ankara Yüksek Hızlı Treni karşılıklı olarak günde 7 sefer yapmaktadır. Bu seferlerin ortalama süresi ise 1 saat 50 dakika sürmektedir. Polatlı ve Eryaman duraklarında durulmaktadır. Standart ve esnek olmak üzere bu seferlerde iki bilet seçeneğiniz mevcuttur. 2 vagon tipine sahip olan yüksek hızlı trende biri 2+2 pulman ekonomi sınıfı ve 2+2 pulman business sınıfı yer almaktadır. Bu sefer kısa süreli olduğundan dolayı içerisinde yemekli vagon yoktur. Yolcular istedikleri pulman tipi vagondan biletleri online olarak alabilirler.

Pulman koltuklar yolcuların rahat ve konforlu bir seyahat yapmaları için ergonomik yapıya sahip, yumuşak ve emniyet kemerli koltuklardır. Bu sayede seyahat boyunca hem güvenli hem de konforlu yolculuk yolculara sunulur.

Konya Ankara YHT Saatleri

Konya ile Ankara arasında her gün düzenli olarak 7 kere sefer yapmakta olan Konya Ankara YHT belirli duraklardan kalkarak 1 saat 50 dakika içerisinde Konya’dan Ankara’ya bir seferini tamamlamaktadır. Aşağıda daha ayrıntılı bir şekilde istasyondan kalkan Konya Ankara YHT hattının hangi istasyonlardan saat kaçta kalktığı sizler için tablo halinde sunulmuştur.

(08.12.2019 tarihinden itibaren geçerlidir)

Konya Ankara YHT Hareket Saatleri
Konya Ankara YHT Hareket Saatleri
Ankara Konya YHT Fiyatları
Ankara Konya YHT Fiyatları

Görüldüğü üzere Konya’dan kalkan yüksek hızlı tren bazı saatlerde bazı duraklara uğramadan direkt olarak diğer durağa geçmektedir. Bu durumu 09.15 kalkışlı Konya-Ankara YHT tren hattında görmektesiniz. Tren ikinci istasyon olan Polatlı’ya uğramadan direkt olarak Eryaman istasyonuna geçmektedir. 22.05 trenindeyse yine Polatlı’ya uğramadan Eryaman istasyonuna geçen tren saat 23.49’da Ankara’ya varmaktadır.

Konya’dan Ankara’ya yüksek hızlı tren ile seyahat edecek olan yolculara hem Konya’dan hem de Ankara’dan otobüs hizmeti sunulmaktadır. Bu sayede yolcular kesintisiz bir şekilde gidecekleri ilçelere bu bağlantı otobüslerini kullanarak kolayca gidebilirler.

Konya Ankara Yüksek Hızlı Tren Durakları

  • Konya
  • Polatlı
  • Eryaman
  • Ankara

Konya-Ankara Yüksek Hızlı Tren Bilet Fiyatları

Konya ile Ankara arasında her gün düzenli olarak 7 sefer düzenlemekte olan Konya-Ankara YHT fiyatları 31 TL’den başlamaktadır. Bazı yaş ve meslek gruplarına özel olarak TCDD Taşımacılık tarafından indirimler ve fırsatlar uygulanmaktadır. Bu indirimlerin uygulanış şekilleri ve indirim oranları ise aşağıda liste halinde sunulmuştur.

  • 65 yaş üstü vatandaşlar, 7-12 yaş arası çocuklar ve ayrı yer istendiği takdirde 0-6 yaş arası çocuklara %50 indirim hakkı uygulanır.
  • 13-26 yaş arası gençler, öğretmenler, 60-64 yaş arası vatandaşlarda, basın mensuplarında, 12 kişilik bilet alan gruplarda, TSK mensuplarında ve gidiş-dönüş biletini aynı istasyondan alan yolculara %20 indirim uygulanır.
  • 0-6 yaş arası çocuklar, savaş gazileri ve birinci derece yakınları, ağır engelli vatandaşlar, devlet sporcularından ve birinci dereceden şehit yakınlarına geçişler ücretsizdir.

08.12.2019 tarihinden itibaren geçerli YHT sefer saatleri için TIKLAYIN

08.12.2019 Tarihinden İtibaren Geçerli YHT Tren ve Otobüs Bağlantıları İçin TIKLAYIN

Yüksek Hızlı Tren biletini online almak için TIKLAYINIZ

Günceleme: 06/12/2019 15:36

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*