Milli YHT Üretimi İçin Birlik Çağrısı

milli yht uretimi icin birlik cagrisi
milli yht uretimi icin birlik cagrisi

Demiryol-İş Sendikası Eskişehir Şube Başkanı Ramazan Uysal, Milli YHT üretiminin Eskişehir’de yapılması için bürokratlara, STK’lara ve şehrin önde gelenlerine birlik çağrısı yaptı. Uysal “Bu milli bir davadır” dedi.

ESKİŞEHİR’İN GELECEĞİ
Ramazan Uysal, Yüksek Hızlı Tren Projesi’nin Sakarya ilindeki BMC firmasının yapması için karar verilmesine tepki gösterdi. YHT’nin TÜLOMSAŞ’ta üretilmesinin tek çözüm olduğunu belirten Uysal “Bazı şehirler lobi çalışmaları ile özellikle yüksek hızlı tren, milli yüksek hızlı tren konusunda ve URAYSİM projelerinin Eskişehir’den alınması için uğraş veriyor. Eskişehir’in geleceği ve TÜLOMSAŞ’ın hakkı olan bu emanetlerin korunması için mücadelemiz devam edecek. Eskişehir’in tüm dinamikleri ve halkının emanetini üzerinde taşıyan milletvekilleri ile beraber, bir daha telafisi mümkün olmayacak kayıpları önlememiz gerekir” ded,.

DAHA EKONOMİK
TÜLOMSAŞ’ın yüksek hızlı tren ve milli yüksek hızlı treni en ekonomik şekilde, en kısa zamanda başarı ile tamamlayabilecek kabiliyette olduğunu belirten Uysal: “TÜLOMSAŞ raylı sistemler Ar-Ge, inovasyon ve test merkezi, teknik donanımları, yetişmiş teknik elemanları, mühendis kadroları, yüksek hızlı tren ve milli yüksek hızlı treni en ekonomik şekilde, en kısa zamanda başarı ile tamamlayabilecek. Ekonomik sıkıntı içinde olduğumuz şu günlerde bu projeyi TÜLOMSAŞ’ta hayata geçirmek ekonomimizi de canlandıracaktır. Ülkemizin ve Eskişehirimizin yeniden yükseldiğini ve küresel rekabet de raylı sistemler ithalatının azaltılması, ihracat yapılmasının çaresi TÜLOMŞAŞ’ın önünü açmaktan geçer. ” (Sakaryagazetesi)

Benzer Demiryolu Haberleri

Benzer Hızlı Tren Haberleri

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.