Pakistan’da İki Tren Çarpıştı, 11 Ölü 70 Yaralı

pakistanda iki tren carpisti olu yarali
pakistanda iki tren carpisti olu yarali

Pakistan’ın Pencap eyaletinin güneyinde bulunan Sadikabad şehrinde, yolcu treni ile yük treninin çarpışması sonucu, 1’i kadın 11 kişi hayatını kaybetti, 70’den fazla yolcu da yaralandı. Kurtarma çalışmalarına devam eden acil durum ekipleri, ölü ve yaralı sayısında artışlar yaşanabileceğini duyurdu.


Kaza, bu sabah erken saatlerde Akbar Hızlı Treni’nin Ketta-Lahor seferi sırasında meydana geldi. Hızlı Tren, yanaşmakta olduğu Walhar Tren İstasyonu’nda bekleyen yük trenine arkadan çarptı.

Bölge Polis hayatını kaybedenlerden 1’inin kadın olduğunu ve 70 yaralıdan 11’inin çocuk olduğunu açıkladı. Yaralılar bölgedeki çeşitli hastanelere tedavi amacıyla sevk edildi. Polis kurtarma operasyonunun aralıksız devam ettiği tren enkazından cesetlerin çıkarılabilmesi için hidrolik kesiciler kullanıldığını söyledi. Kazada daha fazla can kaybı yaşanmasından endişe ediliyor.

Tren kazası sonucu ölen ve yaralananlara tazminat verileceği açıklanırken, ülkede muhalefet son bir yılda meydana gelen 5 tren kazası sonrası Pakistan Demiryolları Bakanı Şeyh Raşid Ahmed’in görevden alınmasını talep ediyor.

Pakistan Devlet Başbakanı İmran Khan, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamasında yaşanan kaza nedeniyle üzüntüsünü dile getirdi. Kazada yakınlarını kaybedenlere başsağlığı dileyen Khan, olayla ilgili derhal bir soruşturma başlatılmasını istedi.


İlk yorum yapan olun

Yorumlar