Sekapark A.Ş TCDD ve Kolin İnşaat’a Dava Açtı

sekapark a s den tcdd ve kolin insaata dava
sekapark a s den tcdd ve kolin insaata dava

Sekapark Turizm İşletmecilik ve Yatırım A.Ş. iki büyük kuruma alacak ve tazminat davası açtı. Bu dava üç yıldır sürüyor ve hala sonuçlanmadı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren ve 2014 yılına kadar Altınnal A.Ş. ismiyle belediyenin iştiraklerinden olan kurum, 2014 yılında ismini Sekapark Turizm İşletmecilik ve Yatırım A.Ş. olarak değiştirmişti. Sekapark Turizm İşletmecilik ve Yatırım A.Ş. bünyesinde turizm ve otelcilik alanlarında hizmet vermeye devam ediyor.

İKİ BÜYÜK FİRMAYA DAVA AÇTI
Kısaca Sekapark A.Ş. olarak bilinen belediye iştiraki iki büyük kuruma alacak ve tazminat davası açtı. Bunlardan ilki Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) oldu. Sekapark A.Ş., TCDD’ye haksız fiilden kaynaklanan nedenlerden ötürü tazminat davası açtı.

DİĞERİ İSE KOLİN İNŞAAT
Sekapark A.Ş.’nin dava açtığı diğer bir kurum ise aldığı kamu ihaleleriyle adından sıkça söz ettiren Kolin İnşaat oldu. Sekapark A.Ş., Kolin İnşaat’a ise ticari nitelikteki hizmet sözleşmesinden kaynaklanan alacak nedeniyle dava açtı.

AVUKATLARI KİM?
Edinilen bilgilere göre Sekapark A.Ş.’nin bu iki davasına bakan avukatlardan biri Emel Ceylan Balcıoğlu olurken, diğeri ise AK Parti Kocaeli Milletvekili Emine Zeybek oldu. Emine Zeybek’in parlamento üyesi olması nedeniyle davayı daha çok Emel Ceylan Balcıoğlu’nun takip ettiği öğrenildi. Öte yandan dava üç yıldır sürüyor ve sonucu merakla bekleniyor. (Koaceli Denge)

Levent Elmastaş hakkında
RayHaber editörü

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.