TCDD Lise Mezunu 13 Vagon Teknisyeni Alıyor

tcdd lise mezunu vagon teknisyeni aliyor
tcdd lise mezunu vagon teknisyeni aliyor

2019/1 KPSS tercih kılavuzunda yapılan duyuru ile T.C Devlet Demiryolları Taşımacılık Genel Müdürlüğü (TCDD) bünyesine lise mezunu 13 kamu personeli alınıyor. TCDD 13 personel alım şartları neler?

ÖSYM tarafından yayımlanan 2019/1 KPSS tercih kılavuzu ile TCDD farklı şehirlerde istihdam edilmek üzere farklı branşlarda lise mezunu kamu personel alımı yapıyor.

Alımların tamamı vagon teknisyeni alımı şeklinde yapılacak olup, Ortaöğretim Kurumlarının Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanı ve Dallarından veya Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Alanı-Endüstriyel Elektronik Dalından mezun olması şartı bulunmaktadır.

Alımların iller bazında alım sayıları şöyledir. Hatay 2 Vagon Teknisyeni, Kayseri 3 Vagon Teknisyeni, Kırıkkale 3 Vagon Teknisyeni, Malatya 3 Vagon Teknisyeni, Samsun 2 Vagon Teknisyeni olmak üzere Devlet Demiryolları Taşımacılık A.Ş.Genel Müdürlüğüne Vagon teknisyeni kamu personeli alımı yapılacak.

Başvurmak isteyen adayların bu bu alımları tercih edebilmeleri için, 22 Temmuz 2018, 7 Ekim 2018 ve 4 Kasım 2018 tarihlerinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavlarından (2018-KPSS Lisans, 2018-KPSS Ortaöğretim ve 2018-KPSS Ön Lisans) birine girmiş ve bu sınavların en az birinden ilgili KPSS puanını almış olmaları gerekir. Yerleştirme işlemlerinde ortaöğretim mezunları için KPSSP94 puanı kullanılacaktır.

Adaylar tercihlerini 9-18 Temmuz 2019 tarihleri arasında internet yoluyla ÖSYM’ye gönderebileceklerdir. İnternetten tercih gönderme işlemleri 18 Temmuz 2019 gecesi, saat 23.59’da sona erecektir. Bu süre kesinlikle uzatılmayacaktır.

2019/1 KPSS tercih kılavuzu TCDD kamu personeli alımını incelemek için tıklayınız.

Kamupersonelialımı

Levent Elmastaş hakkında
RayHaber editörü

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.