Vatandaşlar Ada Ekspresi’nin Kalabalık Olmasından Şikayetçi

vatandaslar ada ekspresinin kalabalik olmasindan
vatandaslar ada ekspresinin kalabalik olmasindan

Kısa bir süre önce tekrar faaliyete başlayan Ada Ekspresi’nde sorunlar bitmiyor. Vatandaşlar Ada Ekspresi’nin kalabalık olmasından ve eski önemine sahip olmamasından şikayetçi…

Yüksek Hızlı Tren çalışmaları nedeniyle bir süreliğine ara verilen Ada Ekspresi seferlerine 3 yıl aradan sonra kısa bir süre önce tekrar başlanmıştı. Ada Ekspresi Arifiye-Pendik hattında yeniden yolcu taşımaya başlamıştı.

VATANDAŞ MEMNUN DEĞİL
Kocaeli Denge haber merkezine ulaşan bir vatandaşımız, mesajında: “Adapazarı – Pendik arasında çalışan trende yer bulmak mümkün değil. 3 yıl önce günde 12 sefer yapan tren, günümüzde 4 sefer yapıyor. Üstelik vagon sayısıda 4’e düşürüldü. Ada Ekspresini öğrenciler, işçiler, memurlar ve köylüler kısaca bizim gibi dar gelirli insanlar kullanıyor.

SÖZ VERİLMİŞTİ
Konu ile ilgili defalarca girişimlerde bulunmamıza rağmen bize trenin sefer sayısının artıralacağı ile ilgili sözler verilmişti. Fakat tren sefer sayısının artmadığı gibi kapalı olan tren istasyonları da faaliyete geçmedi. Köseköy, Diliskelesi ve Kırkiki evler gibi tren istasyonları halen daha kapalı. Tren güzergahı da bu nedenle kısaltı. Yetkililere sesleniyorum Ada Ekspresinin sıkıntısını artık çözsünler. Bu insanlara daha fazla perişan olmasın…” ifadelerini kullandı.

Levent Elmastaş hakkında
RayHaber editörü

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.