Yüksek Hızlı Tren Sefer Saatleri Bugünden İtibaren Değişti

Yüksek Hızlı Tren Sefer Saatleri Bugünden İtibaren Değişti
Yüksek Hızlı Tren Sefer Saatleri Bugünden İtibaren Değişti

Yüksek Hızlı Tren hatlarında sefer saatleri 16 Temmuz 2019 tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde güncellendi. Şehirlerarası ulaşımda hayatımızı büyük ölçüde kolaylaştıran hızlı trenler birbirinden farklı şehirleri, yolcuları ve kültürleri birbirine bağlamaya devam ediyor. Farklı seyahat özellikleri ve vagon tipleri ile farklı şehirlerde hizmet veren yüksek hızlı trenler büyük bir özveri ile hazırlanan ve yüksek teknolojik özelliklere sahip olan trenlerdir. TCDD Taşımacılık bu alanda yapılan tüm yenilikleri ve teknolojik gelişmeleri en hızlı şekilde sistemine entegre ederek sizlere doyumsuz bir seyahat imkanı sunuyor. Gideceğiniz şehre otomobilden daha kısa sürede varmanızı ve daha ekonomik seyahat etmenizi sağlayan yüksek hızlı trenler vagon özellikleri ile pulman, business ve yemekli olmak üzere üçe ayrılıyor. TCDD Taşımacılık online bilet sistemi üzerinden tarifenizi seçtikten sonra hangi vagonda seyahat etmek istediğinizi seçebiliyorsunuz. Yemek vagonu için yolcu vagonu olmadığından dolayı burası için bilet satılmamaktadır. Bu kısımda yemek yiyebilir ve büfede yer alan yiyeceklerden satın alabilirsiniz.


TCDD Taşımacılık A.Ş Genel Müdürlüğü Ankara-Pendik, Pendik-Ankara, Eskişehir, Ankara, Ankara- Eskişehir, Ankara-Konya, Konya -Ankara, Konya-Pendik, Pendik-Konya YHT seferlerinde 16 Temmuz 2019 tarihinden itibaren geçerli olacak yeni listelerini yayınladı. Bu seferlerle birlikte ilk defa Bilecik’te 81001_81002 ve 81013_81014 nolu trenler karşılıklı günde 2 defa duracak.

16 Temmuz’dan itibaren YHT Bilecik’ten İstanbul’a her gün saat 08.09-11.49-14.44-19.09, Bilecik’ten Konya’ya her gün saat 09.59- 15.18- 21.14, Bilecik’ten Ankara’ya her gün saat 09.11-11.39-15.54-17.56-19.42-20.18 şeklinde hareket edecek.

  • 16 TEMMUZ 2019 TARİHİNDEN İTİBAREN GEÇERLİ YHT SAATLERİ İÇİN TIKLAYIN
  • 16 TEMMUZ 2019 TARİHİNDEN İTİBAREN GEÇERLİ YHT TREN VE OTOBÜS BAĞLANTILARI İÇİN TIKLAYIN
  • YHT BİLET FİYATLARI, SEFER SÜRELERİ VE SEFER SAATLERİ İLE İLGİLİ DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN 

Yüksek Hızlı Tren Haritası

Yüksek hızlı tren hatlarına bazı şehirlerden kolay ulaşım için TCDD Taşımacılık tarafından Bursa, Antalya, Karaman’dan otobüs kaldırılmaktadır. Bu şekilde anlaşma yapılmış olunup bu şehirlerden hızlı trene gitmek için en yakın gar bağlantıları mevcuttur. Bu bağlantılar,

1-Karaman – Konya Hızlı Tren Otobüs bağlantısı
2-Antalya – Konya Hızlı Tren Otobüs Bağlantısı
3-Bursa – Eskişehir Hızlı Tren Otobüs Bağlantısı

Yüksek hızlı tren kullanacak kişiler aynı zamanda birbirinden farklı indirimlerden de faydalanabilmektedir. Bu indirimler %20 ile %50 oranında değişiklik gösteriyor.

Gidiş-Dönüş biletini aynı çıkış ve varış istasyonlarından alan kişiler yüksek hızlı tren biletlerini %20 indirimler alabiliyorlar.

-13 ile 26 yaş arasında bulunan kişiler genç indirimine tabii olduklarından dolayı %20 indirime sahiptirler.
-Milli Eğitim Bakanlığına mensup olan öğretmenler özel veya resmi okul fark etmeksizin %20 indirim hakkı kazanmaktadır. Bu indirimlere müdür ve müdür yardımcıları, üniversite ve yüksekokul akademisyenleri ve Türk uyruklu olup yabancı ülkelerde çalışan öğretmenlerde dâhildir.
-Türk silahlı kuvvetlerinde çalışmakta olan ve NATO’nun askeri görevli ve uzmanlarına da %20 indirim uygulanmaktadır.
-12 kişilik gruplara veya 12 kişi ortak bilet alımlarında %20 indirim hakkı vardır.
-60 yaş ile 65 yaş arasında olan yolcuların %20 indirim hakları vardır.
-65 yaş üstü olan yolcuların %50 indirim hakları vardır.
-Yerli veya yabancı basın mensuplarının da Başbakanlık Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğünce verilen kartlar ile %20 indirim hakkı bulunur.
-TCDD personelleri ve ailelerine (eşi ve çocukları) %20 indirime tabiidirler.
-7-12 yaş arasında olan çocuklara %50 indirim uygulanır e 7 yaş altındaki çocuklar eğer ayrı seyahat koltuğunda seyahat etmezlerse ücret ödemezler.


2 Comments

  1. tren yolcusu olup indirimden haksız olarak yararlananlar var.özellikle::;okul müdürleri ve yardımcıları…akademisyenler….askeri uzmanlar….ve basın mensupları..bunlar fakirmi?yetimmi gelirimi yok??..torpillimi?. indirimdam yrarlanmamaları sağlanmalı. işsiz ki
    msesiz geliri olmayan ve sakatlar yararlanmıyor varlıklı ve torpilliler yararlanıyor.bu nişde sakatlık var. burda yazılmayan kodamanlar da yararlanıyor indirimden. …..kul hakkı yeniliyor bu işde. düzeltilmeli k.a

  2. Tren saatleri çok anlamsız olmuş bazı saatler üst üste tren varken bazı saatlerde yok önceki tren saatleri daha iyiydi mesela 12 de var 12.35 ye sonra 15 ve 15.20 de Eskişehir’e tren var 14 te idi önceden daha iyiydi lütfen tekrar eski saatlere döner misiniz

Yorumlar