Babadağ Turizmi Teleferikle Uçacak

babadag turizmi teleferikle ucacak
babadag turizmi teleferikle ucacak

Dünyanın en gözde yamaç paraşütü merkezleri arasındaki Fethiye-Babadağ Hava Oyunları ve Rekreasyon Merkezi önümüzdeki yıl sonunda hizmete girecek.

Dünyanın en gözde yamaç paraşütü merkezleri arasındaki Fethiye-Babadağ Hava Oyunları ve Rekreasyon Merkezi önümüzdeki yıl sonunda hizmete girecek. 200 milyon liralık Babadağ Teleferik projesinde sona yaklaşılıyor. Kafe ve restoranların oyun alanları, amfi tiyatrosu, yapay göletleri ile Türkiye ve dünyanın en önemli Hava Oyunları ve Rekreasyon Merkezi haline getirilecek Babadağ’da kalkış istasyonu için yer değişikliği ön izni bekleniyor.

Haberin Devamını Yeni Asır’dan Okumak İçin Tıklayın

Babadağ Teleferik Projesi Detayları
Babadağ Teleferik zirvesinden Muğla Fethiye, Dalaman, Seydikemer ve Antalya’nın Kaç ilçesi kuş bakışı ile seyredilebilecek. Ayrıca Yunanistan Rodos Adası da zirveden görülebilecek. Babadağ’ın güney batı yamacında yer alacak olan teleferiğin başlangıç noktası olarak Ovacık Mahallesi’ndeki Yasdam caddesi düşünülmüş. Bitiş noktası olarak da Babadağ zirvesindeki 1700 metrelik pistin hemen yanına kurulacak. 8 kişilik kapasiteden oluşan kabinlere başlangıç noktasından binen ziyaretçiler 1200 metre pistinde bulunan ara istasyona vararak oradan da yaklaşık 7 dakika da Babadağ 1700 metre pistine ulaşabilecekler. 1800 ve 1900 metre pistlerine ulaşım ise telesiyej sistemi ile mümkün olacak. Proje dahilinde 1900 ve 1700 metre pistlerinde restoran ve seyir terası detayları da bulunuyor.

Levent Elmastaş hakkında
RayHaber editörü

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.