Buharlı Kara Tren Yeniden Balıkesir’de

buharli kara tren yeniden balikesirde
buharli kara tren yeniden balikesirde

Balıkesir Tren Garı’ndan geçtiğimiz mayıs ayında sessiz sedasız Manisa’nın Yunus Emre Belediyesi’ne kiralanan ve sonrasında büyük tepkilere neden olan buharlı kara tren yeniden Balıkesir’e geldi.


Balıkesir’deki kara trenin Yunus Emre Belediyesi’ne kiralanmasının ardından vatandaşlardan gelen tepkiler üzerine Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve milletvekillerinin girişimi sonucunda Balıkesir’e kazandırılan yeni kara tren eskisine nazaran daha bakımlı olduğu gözlendi. Balıkesir’e geri dönen lokomotif şehrin daha görünür yerine konuldu.

1930’lu yıllarda yapıldığı belirtilen ve 130 tonluk ağırlığı bulunan buharlı lokomotif yaklaşık 5 saatlik çalışma sonucunda 2 vincin yardımıyla hazırlanan yere konuldu. Balıkesir Tren Garı’nın şehir merkezine bakan kısmına yerleştirilen buharlı lokomotifin gerekli düzenlemeleri yapıldıktan sonra vatandaşların hizmetine açılacağı bildirildi. Balıkesir Tren Garı’nın yanındaki alana yerleştirilen buharlı lokomotifin Balıkesir’in sembollerinden birisi olması bekleniyor.sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar