Marmaray Sefer Süreleri ve Marmaray Haritası

Marmaray Haritası
marmaray harita ve marmaray sefer süreleri

Marmaray Sefer Süreleri : İstanbul Boğazının her iki yakasındaki demiryolunu birbirine bağlayacak olan Marmaray projesinin yapım çalışmaları hızla devam etmekte. Demiryolu hatları, İstanbul Boğazı’nın altından geçerek demiryolu tünel bağlantısı ile birbirine bağlanacaktır. Marmaray Seferleri ve Marmaray Ücretleriyle ilgili detaylı bir haberle sizlerleyiz. Marmaray Bilet Al bölümünde ise bilet güncel fiyatlarını bulmanız mümkün.

Hat, Kazlıçeşme’de yeraltına girecek; yeni yeraltı istasyonları olan Yenikapı ve Sirkeci boyunca ilerleyecek, İstanbul Boğazının altından geçecek, ve diğer bir yeni yer altı istasyonu olan Üsküdar’a bağlanacak ve Söğütlüçeşme‘de tekrar yüzeye çıkacaktır.

Marmaray projesi istanbulun yoğun boğaz köprüsü trafiğini çok büyük şekilde etkileyeceği düşünülüyor. İnsanlar kendi araçları ile boğazı geçmektense Marmaray ile hızlı şekilde geçmeyi tercih edecekler.

Marmaray ile istanbul boğazını geçmek isteyen yolcuların akıllarında en büyük soru ise hangi saatlerde Marmaray hattı çalışacak?

Bu sorunun cevabı Marmaray projesinin devreye girmesine kısa bir zaman kala açıklanması bekleniyor. Marmaray projesi 29 Ekim 2013 te açılması bekleniyor. Marmaray sefer saatleri, çalışma saatleri, haraket saatleri ile ilgili herhangi bir açıklama yapıldığında sizlere sitemizden Marmaray sefer saatlerini sunacağız:

 • Marmaray ile Gebze ve Halkalı arası 105 dakika olacak.
 • Marmaray ile Bostancı ve Bakırköy arası 37 dakika olacak.
 • Marmaray ile Söğütlüçeşme ve Yenikapı arası 12 dakika olacak.
 • Marmaray ile Üsküdar ve Sirkeci arası 4 dakika olacak.

Marmaray Durakları, Söğütlü çeşmeye kadar Gebze den aynı istikamet üzerinde bulunan tren durakları kullanılacak. Yenilenen tren rayları ve durakları ile söğütlü çeşmeye gelen Marmaray kullanan kişiler Söğütlüçeşmeden Üsküdar’a, ordan da Avrupa yakasına geçiş yapacaklar.

Halkalı – Gebze Hattı Marmaray İstasyonları

İstanbul’da en büyük yani en uzun metro güzergahına sahip olan Halkalı – Gebze metro hattında toplamda 42 durak yer almaktadır. Bu duraklardan 14 tanesi Avrupa Yakası’nda yer alırken geri kalan 28 durak ise Anadolu Yakası’ndadır. Marmaray İstasyonları sırasıyla şöyledir:

 1. Halkalı
 2. Mustafakemal
 3. Küçükçekmece
 4. Florya
 5. Yeşilköy
 6. Yeşilyurt
 7. Ataköy
 8. Bakırköy
 9. Yenimahalle
 10. Zeytinburnu
 11. Kazlıçeşme
 12. Yenikapı
 13. Sirkeci
 14. İstanbul Boğazı
 15. Üsküdar
 16. İbrahimağa
 17. Söğütlüçeşme
 18. Feneryolu
 19. Göztepe
 20. Erenköy
 21. Suadiye
 22. Bostancı
 23. Küçükyalı
 24. İdealtepe
 25. Süreyya Plajı
 26. Maltepe
 27. Cevizli
 28. Atalar
 29. Başak
 30. Kartal
 31. Yunus
 32. Pendik
 33. Kaynarca
 34. Tersane
 35. Güzelyalı
 36. Aydıntepe
 37. İçmeler
 38. Tuzla
 39. Çayırova
 40. Fatih
 41. Osmangazi
 42. Gebze

halkali gebze metro

İnteraktif İstanbul Metro Haritası

Marmaray Haritası RayHaber Tube

İstanbul Raylı Sistemler Haritası (pdf)

marmaray bilet al
marmaray bilet al

Marmaray Bilet Al

13.03.2019’dan itibaren geçerli olacak bu ücret tarifesinde en az parkur taşıma ücreti

Tam Bilet Fiyatı: 2,60 TL 
İndirimli Bilet Fiyatı: 1,25 TL / 1,85 TL

Tam Parkur ücreti

Tam Bilet Fiyatı: 5,70 TL
İndirimli Bilet Fiyatı: 2,75 TL / 4,0 TL

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.