TCDD Genel Müdürü Uygun ‘TÜDEMSAŞ Sivas’la Et ve Tırnak Gibidir’

TCDD Genel Müdürü Uygun TÜDEMSAŞ Sivasla Et ve Tırnak Gibidir
TCDD Genel Müdürü Uygun TÜDEMSAŞ Sivasla Et ve Tırnak Gibidir

T.C Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürü Ali İhsan Uygun, Sivas’ta bulunan TCDD 4. Bölge Müdürlüğü, TÜDEMSAŞ ve Beton Travers Fabrikası’nda bir dizi incelemeler bulunarak, yetkililerle birlikte toplantılar gerçekleştirdi.


Ankara-Sivas YHT hattının ardından Sivas’a gelen TCDD Genel Müdürü Ali İhsan Uygun, Sivas’ta TCDD’ye ait 1979 yılından beri hizmet veren Beton Travers Fabrikasında incelemelerde bulunarak, Fabrika Müdürü Ali Karabey’den bilgi aldı.

TCDD Genel Müdür Ali İhsan Uygun, Sivas’ta 1939 yılında “Cer Atelyesi” adıyla açılan ve bugün TCDD’nin Bağlı Ortaklığı olarak hizmet veren TÜDEMSAŞ’ta Genel Müdür Mehmet Başoğlu ve diğer yetkililerden bilgi aldı.

TCDD Genel Müdür Uygun, “Hizmete açıldığı 1939 yılından itibaren Sivas’la et ve tırnak gibi özdeşleşen TÜDEMSAŞ’ın yerli ve milli olarak ürettikleri vagonların yurt dışında da kabul görmesi, demiryollarımız ve Ülkemiz adına gurur vericidir.” dedi.

Sivas’ta TCDD 4. Bölge Müdürlüğünü ziyaret eden ve Bölge Müdürü Mustafa Korucu’dan çalışmalar hakkında bilgi alan TCDD Genel Müdürü Uygun, personelle de bir araya gelerek, bir süre sohbet etti.


İlk yorum yapan olun

Yorumlar