27 Ülkeyi kapsayan Bisiklet Yolculuğuyla Japonya’ya Ulaştı

Ülkeyi kapsayan Bisiklet Yolculuğuyla Japonyaya Ulaştı
Ülkeyi kapsayan Bisiklet Yolculuğuyla Japonyaya Ulaştı

DHL’in resmi lojistik ortağı olduğu Ragbi Dünya Kupası 2019, Tokyo Stadyumu’nda Japonya ve Rusya arasında gerçekleştirilecek açılış müsabakasıyla başlıyor. DHL’in desteklediği iki bisikletçi, karşılaşmanın başlama düdüğünü 7,5 ay süren ve aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 27 ülkeden geçen zorlu bir yolculukla 2015 Dünya Kupasına ev sahipliği yapan İngiltere’den Japonya’ya taşıdı.

DHL tarafından desteklenen ve eşsiz yolculuklarına Şubat 2019’da başlayan iki bisikletçi Ron Rutland ve James Owens, 7,5 ay içinde 27 ülkeden geçerek, Japonya Ragbi Dünya Kupası’nın başlangıcını gerçekleştirecek resmi maç düdüğünü Tokyo Stadyumu’na ulaştırdı.

Londra’da başlayan bu maceralı yolculukta toplamda 20.000 kilometreyi aşkın mesafe kat eden bisikletçiler, zorlu iklim ve yol koşullarını aştı. Rotalarında Türkiye’ye de yer veren bisikletçiler, Edirne’den giriş yaptıktan sonra 6-8 Mart tarihleri arasında İstanbul’da bulundu. Nisan başında Van’a bağlı Kapıköy Sınır Kapısı’ndan çıkış yapan Ron Rutland ve James Owens, yol boyunca çocukların yaşamını değiştirmede sporun gücüne inanan yardım kuruluşu ChildFund Pass It Back için kaynak toplamak ve farkındalık yaratmak için çalıştı.

DHL Express, Japonya Ragbi Dünya Kupası resmi lojistik ortağı olarak tüm dünyadan kupada yer alan 20 katılımcının toplam 67 ton ağırlığında ragbi ve eğitim ekipmanları ile günlük ihtiyaçlarını Japonya’ya taşıyor.

Levent Elmastaş hakkında
RayHaber editörü

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.