Bakan Ersoy’dan Hicaz Demiryolu Ziyareti

bakan ersoydan hicaz demiryolu ziyareti
bakan ersoydan hicaz demiryolu ziyareti

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Hicaz Demiryolu Amman İstasyonunda TİKA tarafından sürdürülen restorasyon çalışmalarını inceledi. Ersoy, Osmanlı döneminden kalan ve restore edilerek, eski günlerine döndürülen bir vagonla kısa süreli seyahat etti

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Hicaz Demiryolu Amman İstasyonunda Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığınca (TİKA) sürdürülen restorasyon çalışmalarını da inceledi.

Bakan Ersoy’u Amman İstasyonuna gelişinde Hicaz Demiryolları Genel Müdürü Salah Allozi karşıladı.

Allozi’den Hicaz Demiryolu hakkında bilgi alan Bakan Ersoy, kendisi için hazırlanan sinevizyonu izledi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, burada yaptığı konuşmada, kültür mirasına sahip çıkmaları ve restorasyonu için çaba harcamaları dolayısıyla Ürdünlü yetkililere teşekkür etti.

Hicaz Demiryolları Genel Müdürü Salah Allozi de Osmanlı eserlerinin korunması konusunda Türkiye’nin ve TİKA’nın verdiği destek dolayısıyla teşekkürlerini sundu.

TİKA tarafından Hicaz Demiryolları Amman İstasyonu’nda sürdürülen yeni müze inşaatı ve tarihi 3 binanın restorasyonu projesini inceleyen Bakan Ersoy, Osmanlı döneminden kalan ve restore edilerek, eski günlerine döndürülen bir vagonla kısa süreli seyahat etti.

JHCO’ya Araç Hibesi

TİKA tarafından Ürdün Haşimi Hayır Cemiyeti’ne (JHCO) hibe edilen araçların teslimi için düzenlenen törene de katılan Bakan Ersoy, JHCO Genel Merkezi’nde JHCO Başkanı Ayman Al Mufleh tarafından karşılandı ve kendisine hayır kurumunun çalışmaları hakkında bilgi verildi.

Bakan Ersoy, insani yardım dağıtımlarında kullanılmak üzere hibe edilen araçları “hayırlı olsun” dilekleriyle teslim etti.

Levent Elmastaş hakkında
RayHaber editörü

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.