Diyarbakır Şehirlerarası Otobüs Terminali Pırıl Pırıl

diyarbakir sehirlerarasi otobus terminali piril piril
diyarbakir sehirlerarasi otobus terminali piril piril

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kentin aynası olan Diyarbakır Şehirlerarası Otobüs Terminal İşletmeleri’nde (DİŞTİ) gece saatlerinde alanı atıklardan arındırarak kaldırım ve caddeleri tazyikli suyla yıkadı, sabah saatlerinde ise vatandaşların ortak kullanım yerlerini, camekânları ve süs havuzlarının temizliğini gerçekleştirdi.Daha temiz bir kent için çalışmalarını sürdüren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, kentin aynası olan DİŞTİ’de A’dan Z’ye temizlik çalışması yaptı. Araç trafik akışını göz önünde bulundurup temizlik çalışmalarına gece geç saatlerde başlayan ekipler, ilk olarak alanı, gelişi güzel şekilde atılan çöp atıklarından yol süpürge araçlarıyla temizlendi. Atıkların bertarafının sağlanmasından sonra otogarın cadde ve kaldırımları tazyikli suyla yıkandı.

Esnaf ve vatandaştan teşekkür

Gece saatlerinde yapılan temizliğin ardından Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, sabah saatlerinde DİŞTİ iç bölümünde temizlik çalışması yürüttü. Temizlik çalışması öncesi personele hitap eden Diyarbakır Vali Yardımcı Sayın Remzi Oğuz Yılmaz, otogarların şehirlerin aynası olduğunu vurgulayarak, çalışmanın en iyi şekilde ve titizlikle gerçekleştirilmesini istedi.

Koordinasyonun sağlanmasının ardından temizlik çalışmasına başlayan görevlilerin bir kısmı otobüs terminalinde bulunan camları deterjanlı suyla yıkayıp silerken, bir kısmı ise yolcuların ortak kullanım alanları, yerler ve süs havuzlarının temizliğini gerçekleştirdi. Çalışmaları yakından takip eden esnaf ve vatandaşlar, emeklerinden dolayı personel ile Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Yapılan başvurulara rağmen otobüs terminalinde herhangi bir çalışma yapılmadığını belirten, Diyarbakır Otobüsçüler Derneği Başkanı Aydın Özgen, “Otogarımız için senelerden beri yaptığımız müracaatlar karşılık bulmadı. Sağ olsunlar Diyarbakır Valisi Sayın Hasan Basri Güzeloğlu ve Vali Yardımcısı Remzi Oğuz Yılmaz sesimizi duydular. Onlar, görevlerinin başlarına geldikleri gibi otogarımızı ziyaret ederek duyarlılıklarını gösterdiler. Otogarımızın mevcut bütün sorunlarımızı yerinde görerek bu sorunlarımızın çözümü anlamında büyük bir gayret sarf ettiler. Bu vesileyle huzurlarınızda kendilerine teşekkür etmek istiyorum. Otogarımızın Türkiye’de parmakla gösterilen bir otogar olmasını temenni ediyorum” dedi.

Temizlik bakımından otobüs terminalinin oldukça kötü bir durumda olduğunu dile getiren Yeni Diyarbakır otobüs firması yetkilisi Feridun Karakaş, “Otogarımız temizlik noktasında gerçekten çok kötü durumdaydı. Şuanda yapılan temizlik çalışması ve yapılan hizmetlerden oldukça memnunuz. Bundan sonra da bu çalışmaların devam etmesini istiyoruz. Bu çalışmada katkısı bulunanlara teşekkür ediyoruz” şekline konuştu.

Çalışmaların bir günle sınırlı kalmamasını isteyen Öz Diyarbakır otobüs firması yetkilisi Mehmet Şaban Durmuş ise “Arkadaşlarımın da dediği gibi yapılan çalışmalardan dolayı belediyemize ve Sayın Valimize teşekkür ediyorum. Umarım bu çalışmalar bugünle sınırlı kalmaz. Yolcularımızın sağlıklı ve huzurlu bir yolculuğa başlayabilmesi için otogarımızın da güzel, daha düzenli ve daha ferah bir görünüme kavuşmasını diliyorum” dedi.

Sayın Valimiz ve Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan V. Hasan Basri Güzeloğlu’nun talimatı üzerine temizlik çalışmalarına başladıklarını belirten Çevre Koruma Daire Başkanı Sedat Karahanlı “Bugün burada 50 kişilik ekibimizle temizlik çalışmalarına başladık. Vatandaşlarımızın daha temiz ve kaliteli bir hizmet alması için elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Bundan kimsenin bir endişesi olmasın” dedi.

Armin

Rail Industry Show 2020

sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar