Halkalı Kapıkule Hızlı Tren Projesi ’Çerkezköy’e Katma Değer Katacak’

halkali kapikule hizli tren projesi cerkezkoye katma deger katacak
halkali kapikule hizli tren projesi cerkezkoye katma deger katacak

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay kentte görev yapan 10 mahalle muhtarı ile öğle yemeğinde bir araya gelerek, mahalle muhtarlarının istek ve taleplerini dinledi. Çerkezköy gündemi ile ilgili konuları da paylaşan Başkan Akay, Halkalı Kapıkule Hızlı Tren Projesi ’Çerkezköy’e Katma Değer Katacak’. dedi

EN KISA SÜREDE ÇÖZÜM GETİRİLECEK


Mahalle muhtarlarından bölgelerindeki eksik ve aksaklıklar hakkında bilgi alan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay ve Belediye Başkan Yardımcısı Esengül Güven, mahalle muhtarlarının dile getirdiği konuların takipçisi olacaklarını belirterek, kısa zamanda çözümü için gerekenlerin yapılacağını ifade etti.

HIZLI TREN PROJESİ’NE DİKKAT ÇEKTİ

Toplantı öncesi basın mensupları ile Çerkezköy gündemi ile ilgili konuları da paylaşan Belediye Başkanı Vahap Akay, Halkalı Edirne Hızlı Tren Projesi’nin hayata geçeceğini ve bunun Çerkezköy için önemli bir kazanım ve katma değer olduğuna dikkat çekerek, “Hızlı Tren Proje’nin hayata geçirilecek olması sevindirici. Bu Çerkezköy için de güzel ve katma değer katacak bir proje. Bu projenin hayata geçecek olması bizi sevindiriyor fakat projenin Çerkezköy trafiği ile ilgili problemler çıkaracağını öngörüyoruz” dedi.

İKİ BAĞLANTI NE OLACAK?

Hızlı Tren Projesi’nin Çerkezköy içerisinden geçeceğini ve projede hemzemin geçitin yer almayacağı için Hikmet Uğraş Caddesi ile İstasyon Caddesi’ni birbirine bağlayan noktada 12 metre yüksekliğinde bir üst geçitten bahsedildiğini, Namık Kemal Bulvarı’nı Çorlu Yolu’na bağlayan hemzemin geçitte de hızlı tren güzergahının bu bölgede 4 metre duvar ile yükseltilip, üzerinden geçileceği ve tüm yükün Atatürk Viyadüğüne kalacağı bilgisinin kendilerinde var olduğunu belirterek, “İleride trafik ile ilgili sıkıntı çekmemek için bizim alternatif önerimiz Hikmet Uğraş Caddesi ile istasyon Caddesi’nin dal-çık ile birbirine bağlanması, BSH-Atılım Beton Kavşağı’nda ise Hızlı Tren Projesi’nin tünel yapılarak alttan geçirilmesi” dedi.

GEREKLİ GİRİŞİMLERİ YAPACAĞIZ

Bu konuyla ilgili gerek Bakanlığın gerekse Devlet Demiryollarının Çerkezköy Belediyesi’nden şuana kadar resmi bir talepte bulunmadığını belirten Belediye Başkanımız Vahap Akay, Çerkezköy’ün önümüzdeki dönem trafik ile ilgili sorunlar yaşamaması için Hızlı Tren Projesi’nin geçtiği güzergahlardaki sorunların şimdiden masaya yatırılması, çözüm yolları aranması gerektiğini belirterek, bu konuda Çerkezköy Belediyesi olarak gerekli tüm girişimlerin yapılacağını da kaydetti.sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar