İstanbulluların Gece Metrosu Seferlerine İlgisi Büyük

istanbullularin gece metrosu seferlerine ilgisi buyuk
istanbullularin gece metrosu seferlerine ilgisi buyuk

İstanbul metroları artık hafta sonları ve resmi tatillerde 24 saat hizmet veriyor. Uygulama 30 Ağustos’ta başladı. İstanbulluların gece metrosu seferlerine ilgisi büyüktü.


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul’da hafta sonları ve resmi tatil günlerinde metro seferlerinin 24 saat kesintisiz yapılacağının müjdesini vermişti. 6 metro hattında uygulanan gece metrosu seferleri ilk olarak 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda hizmet vermeye başladı. 29 Ağustos Perşembe sabahı 06:00’da başlayan metro seferleri, 1 Eylül Pazar günü oynanan Fenerbahçe-Trabzonspor maçı nedeniyle 1 saat uzatılarak 01:00’a kadar devam etti. Böylece ilk gece seferi uygulamasında metrolar 91 saat boyunca kesintisiz bir şekilde İstanbullulara hizmet verdi.

Vatandaş Memnun

M1A Yenikapı-Atatürk Havalimanı, M1B Yenikapı-Kirazlı, M2 Yenikapı-Hacıosman, M4 Kadıköy-Tavşantepe, M5 Üsküdar-Çekmeköy ve M6 Levent-Boğaziçi Ü./Hisarüstü metro hatlarında uygulanan gece metrosu seferlerine vatandaşların ilgisi büyük oldu. Seferlerden Cuma gecesi 13 bin 288, Cumartesi gecesi ise 22 bin 362 İstanbullu yararlandı.

Uygulamadan memnun olduklarını söyleyen vatandaşlar, İstanbul gibi 24 saat yaşayan bir şehirde metronun 24 saat hizmet vermesinin lüks değil ihtiyaç olduğunu belirtti.

“Gece çalışanlar için çok iyi oldu”

“Belediyemizden Allah razı olsun” diyen vatandaş Kadir Ortasaç; “Metromuz 24 saat açık. Şu an saat 3’e geliyor ve evimize rahat rahat dönebiliyoruz” dedi.

İşi gereği eve gece geç saatlerde döndüğünü söyleyen bir başka vatandaş da “Metronun 24 saat açık olması özellikle gece çalışanlar için çok iyi oldu. Evim Pendik’te, Pendik’e kadar çok rahat gidebiliyorum” diye konuştu.sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar