Kanal İstanbul İmar Sorunu Büyüyor!

Kanal istanbul
Kanal istanbul

Kanal İstanbul projesi ihale tarihi 2019 yılının sonuna gelinirken ne yazık ki halen resmi olarak açıklanmadı. Söz konusu bölgenin rezerv alan ilan edilmesi bölgede taşınmazı olan vatandaşları mağdur ederken imar sorunu giderek büyüyor!Kanal İstanbul projesi gündemdeki yerini korumaya devam ediyor.

Bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “en büyük hayalim” dediği ve Cumhuriyet tarihinin gelmiş geçmiş en büyük projesi olması nedeni ile dünya genelinde takip edilen Kanal İstanbul projesinde son durum ne?

Kanal İstanbul İhale Tarihi Açıklandı Mı?

Hayır, ne yazık ki henüz Kanal İstanbul ihale tarihi açıklanmadı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından 2018 yılının Kasım ayında “ilk kazma vurulacak” açıklaması yapılan Kanal İstanbul projesi için ne yazık ki beklenen müjde gelmedi.

Verilen sürenin üzerinden nerede ise 1 yıllık süre geçecek olmasına rağmen halen Kanal İstanbu projesinin ihale tarihi açıklanmadı.

Kanal İstanbul Yapılacak Mı, Proje İptal Mi Edildi?

Kanal İstanbul projesi iptal edildi haberleri basında sık sık çıkmasına rağmen konu hakkında iddialar yetkililer tarafından her zaman reddedildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan tarafından yapılan açıklamaların ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da projenin mutlaka yapılacağını ve iptal edilmesinin söz konusu olmadığını söylemişti.

Kanal İstanbul Rezerv Alan Kararı Kriz Yarattı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen rezerv alan kararı ise ihalenin halen yapılmaması nedeni ile bölgede bulunan taşınmazı olan kişileri mağdur etti. (Emlak365)

Armin

Rail Industry Show 2020

sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar