Karayolları 18. Dönem Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

karayollari donem toplu is sozlesmesi imzalandi
karayollari donem toplu is sozlesmesi imzalandi

Karayolları Genel Müdürlüğü ile Türk Ağır Sanayii ve Hizmet Sektörü Kamu İşverenleri Sendikası ve Yol-İş Sendikası arasında 29 Nisan Pazartesi günü başlayan ” 18. Dönem Toplu İş Sözleşmesi” görüşmeleri 16 Eylül Pazartesi günü Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir URALOĞLU, TÜHİS Genel Sekreteri Adnan ÇİÇEK, Türkiye Yol-İş Sendikası Genel Başkanı Ramazan AĞAR ve diğer yetkililerin katılımıyla tamamlandı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından 6356 Sayılı Kanun uyarınca, Türkiye Yol-İş Sendikasının çağrısı üzerine başlatılan 18. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin diğer Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde olduğu gibi, tarafların iyi niyet, samimi, yapıcı tutum ve yaklaşımları doğrultusunda tamamlandığını vurgulayan Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir URALOĞLU, Karayolları Genel Müdürlüğünün köklü ve büyük bir camia olduğunu, geçmişten bu yana imkânlar nispetinde Karayollarında görev yapan emekçilerin çalışma şartlarının her zaman korunduğunu ve geliştirilmesine öncülük edildiğini ifade etti.

Konuşmasına, ülkenin mevcut ekonomik koşul ve imkânlarını göz önünde bulundurarak çalışanların sosyal ve ekonomik koşullarının iyileştirilmesini amaçladıklarını belirterek devam eden URALOĞLU, imzalanan 18. Dönem Toplu İş Sözleşmesi ile iş barışının ve verimliliğin artıracağına olan inançla sözleşmenin Teşkilat bünyesinde hizmet veren 16.149 işçiye, taraflara ve ülkeye hayırlı olmasını diledi. Konuşmasını, Karayolları Genel Müdürlüğünde çalışan tüm işçilere bugüne kadar yaptıkları ve bundan sonra yapacakları çalışmalar için teşekkür ederek tamamlayan URALOĞLU, Karayolları Teşkilatı’nın mensubu olmaktan gurur duyduğunu söyledi.

Levent Elmastaş hakkında
RayHaber editörü

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.